توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۱۸۰ معدن سنگ در شهرستان الیگودرز تعطیل شد
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۶
نماینده مردم الیگودرز در مجلس گفت: ۱۸۰ معدن سنگ در الیگودرز به‌ دلیل تغییر الگوی مصرف مردم تعطیل شد.
به گزارش عرش نیوز:

محمدتقی توکلی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: معادن سنگ شهرستان الیگودرز به خاطر تغییر الگوی مصرف مردم و توجه بیشتر به سنگ‌های تراورتن که از استان‌های دیگر وارد می‌شود، با رکود مواجه شد.

وی در مورد تعداد معادن سنگ تعطیل شده این شهرستان، افزود: حدود 180 دهنه معدن در شهرستان الیگودرز تعطیل شده که به دنبال سنگ‌بری‌های زیادی در استان با رکود مواجه شده‌اند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس گفت: برای مرتفع کردن مشکل معادن سنگ الیگودرز به دنبال این هستیم که انواع سنگی را که معادن آن هم وجود دارد مانند سنگ مرمریت را توسعه بدهیم تا بتوانیم بخش فرآوری سنگ را از نظر اشتغال و سرمایه‌گذاری حفظ کنیم.

وی افزود: لازم است روی سنگ‌های موجود(چینی) کار شود و البته این کار نیاز به فرهنگ‌سازی دارد تا دوباره بتوانیم این نوع سنگ را به بازار وارد کنیم.

توکلی به ذخایر سنگ پودر الیگودرز اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از ظرفیت‌های این شهرستان سنگ پودر میکرونیزه است که به خاطر ذخایر زیاد و درجه خلوص بالا در کربنات کلسیم، رتبه اول کشور را دارد.

وی در پایان گفت: به نظر می‌رسد قطب تولید پودر میکرونیزه در الیگودرز در حال شکل‌گیری است که با افزایش تولید و سرمایه‌گذاری می‌توان در صادرات آن موفق شویم.
منبع:تسنیم

کد مطلب: 351189