توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت الله طبرسی:
طب سنتی در مازندران احیا شود
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۰
ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه باید بدنبال احیای طب سنتی در مازندران باشید، گفت: با توجه به اینکه طب سنتی بزرگترین میراث پزشکی و علمی گذشته است باید برای حفظ آن مسئولان تلاش کنند.
به گزارش عرش نیوز: آیت الله نورالله طبرسی ظهر پنج شنبه در همایش طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه احیای ارثیه گذشتگان از وظایف مسئولان نظام جمهوری اسلامی است، اظهارداشت: احیای طب سنتی با توجه به منابع بسیار در کشور باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه نظریات بسیاری در خصوص علم پزشکی توسط دانشمندان و پزشکان ایرانی بصورت کتاب تهیه شده است، افزود: در اسلام به حفظ سلامت و بهداشت فردی تاکید بسیار شده است که این موارد در کاهش امراض مختلف تاثیرگذار است.

امام جمعه ساری با بیان اینکه بسیار ی از مسائل پزشکی از طریق تجربه بدست آمده است، گفت: تمام دنیا از ظرفیت های علمی کشور برای گسترش و ترویج علم پزشکی استفاده می کنند و دانشمندان و ایرانی و دنیا پیشرفت های پزشکی بسیاری کشف کردند.

وی با بیان اینکه درمان بسیار از بیماریها نیاز به کشف های متعدد دارد، اذعان داشت: کم تحرکی، پرخوری و استفاده از مواد نگهدارنده مواد غذایی از موارد ایجاد مشکل در جامعه است که متاسفانه در حال حاضر کمتر به آن توجه شده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران خواستار احیای طب سنتی در این استان شد، افزود: باید از ظرفیت های موجود در استان برای احیای طب سنتی استفاده و زمینه آن در دانشگاه علوم پزشکی مازندران فراهم شود.

آیت الله طبرسی خاطرنشان کرد: باید از همه ظرفیت های موجود در کشور برای طب سنتی استفاده شود.

منبع: مهر
کد مطلب: 361386