توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام‌جمعه سمنان:
دلایل عادلانه برای رد یا تأیید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری وجود دارد/شورای نگهبان آخرت خود را به دنیا نمی‌فروشد
شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
امام‌جمعه سمنان بابیان اینکه دلایل عادلانه‌ای برای رد یا تأیید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری وجود دارد گفت: شورای نگهبان آخرت خود را به دنیا نمی‌فروشد.
به گزارش عرش نیوز، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به دو وظیفه اساسی شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان برای حفظ قوانین و مواضع اسلامی در نظام و برگزاری انتخاباتی سالم و به‌دور از فتنه بنا به دلایل معقول و عادلانه از بین تمامی کاندیداهای ثبت نامی در انتخابات ریاست جمهوری، 6 نفر را مورد تأیید قراردادند.

 
وی با تأکید بر اینکه  تقوای الهی بسیاری از مشکلات موجود در نظام را مرتفع می‌کند افزود: نامزدهای انتخاباتی موظف‌اند نسبت به رعایت تقوا کوشا باشند و از توهین و تخریب یکدیگر، ریا و دروغ پرهیز کنند.

 
امام‌جمعه سمنان با اشاره به اینکه شورای نگهبان آخرت خود را به دنیا نمی فروشد بیان کرد: افرادی که صلاحیت آنان در این دوره از انتخابات تأیید نشده به این معنی است که آنان برای خدمت به مردم در جایگاه ریاست جمهوری را ندارند ولی می‌توانند در دیگر عناوین و جایگاه‌هایی در سطوح پایین‌تر به مردم خالصانه خدمت کنند.

 
وی بابیان اینکه صلاحیت اداره یک کشور فقط با خوب بودن یک شخص محرز نمی‌شود گفت: همه آن‌هایی که به عرصه انتخابات پا گذاشتند باهدف خدمت به مردم و دلسوزی برای این نظام آمدند و در بین افراد رد شده در لیست نهایی شورای نگهبان، تعداد زیادی هستند که برای کسب جایگاه‌های دیگری در نظام صلاحیت‌ دارند.

 
آیت الله شاهچراغی با اشاره به برخی منویات رهبری درباره انتخابات افزود: فتنه خط قرمز نظام است و هرکسی بخواهد از این خط عبور کند و موجبات برهم زنی آرامش و امنیت مردم را فراهم کند مردم نیز سکوت نمی‌کنند و واکنش نشان می‌دهند.

 
وی با تأکید بر اینکه همه کاندیداهای ریاست جمهوری موظف‌اند تابع قوانین عمل کنند خاطرنشان کرد: انتخابات یکی از بزرگ‌ترین حماسه‌ها و افتخاری غرورآفرین برای ایرانیان است که حضور و مشارکت بی‌نظیر مردم در انتخابات، آن را به یک نمادی از نظام مردم‌سالاری دینی تبدیل می‌کند.

 
امام‌جمعه سمنان با اشاره به در پیش رو بودن سالروز تأسیس سپاه پاسداران بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف تشکیل سپاه و وظایف پاسداران حفظ و حراست از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 
انتهای پیام/
کد مطلب: 391888