توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
محکومیت حملات صهیونیست‌ها به غزه از سوی اتحادیه جهانی آشوریان
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۴
دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان گفت: اعضای اتحادیه جهانی آشوریان ضمن محکوم کردن هر جنایت منتسب به گروه‌های افراطی چه در عراق و چه در فلسطین از وحدت کلمه اصحاب، اقوام و ادیان حمایت کامل می‌کند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس:
یوناتن بت‌کلیا امروز در ارومیه اظهار داشت: حذف هویت ملی و تاریخی ملت‌های مستقل هدف نهایی ایادی استکبار جهانی است که نتایج خونین و مرگ‌آور زیادی در اقصی نقاط دنیا و کشورهای مختلف در برداشته است.

 
وی افزود: کوچ اجباری، نسل‌کشی، تجاوز و ویرانی نتیجه سیاست‌ غلطی قلمداد می‌شود، که کشورهای غربی با به کار بستن راهکارهای مختلف برای محقق شدن آن تلاش کرده و از ریختن خون انسان‌های بی‌گناه و آواره کردن مردم‌ بی‌پناه دریغ نمی‌کنند.

 
دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان از تخریب اماکن مقدس مسیحیان و از بین بردن آثار باستانی آشوریان توسط تکفیری‌ها ابراز تاسف کرد و افزود: این حرکات مذموم، غیرانسانی و نکوهیده در راستای حذف هویت تاریخی و ملی مردم‌های آزادیخواه انجام ‌می‌گیرد.

 
بت‌کلیا متذکر شد: این سیاست‌های غلط و خونین را دول غربی به گروه‌های نوظهور و تازه‌ تاسیس دیکته کرده و از زمان طرح تقسیم حکومت عثمانی تحقق آن را دنبال می‌کنند، و برای هم‌سویی بسیاری از کشورهای ضعیف منطقه تلاش بی‌فرجام داشته‌اند.

 
وی گفت: در طول تاریخ به ویژه در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، شاهد بوده‌ایم، که این کشور به عنوان مامن غیرمسلمانان به ویژه مسیحیان آشوری بوده است.

 
بت‌کلیا اظهار داشت: هیچ سابقه‌ای از افراطی‌گری‌‌های دینی در تاریخ کشور ما دیده نمی‌شود و مردمی مسلمان، معتقد و متعهد در این کشور وجود دارد.

 
نماینده اقلیت‌های دینی آشوری در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: اعضای اتحادیه جهانی آشوریان ضمن محکوم کردن هر جنایت منتسب به گروه‌های افراطی چه در عراق و چه در فلسطین اشغالی از وحدت کلمه اصحاب، اقوام و ادیان حمایت کامل می‌کند.

 
بت‌کلیا اضافه کرد: جنایتکاران تاریخ و حامیان‌ آنها، باید بدانند اعمال وحشیانه آنها هرگز بدون مجازات باقی نمی‌ماند، زیرا ملت‌ها با بصریت کامل، حفظ وحدت ملی خویش در راستای اجرای فتاوای دینی خود گام برمی‌دارند.

 
وی اضافه کرد: مالکان اصلی سرزمین‌ها با پیوستن به گروه‌های جهادی این وحشیان را از سرزمین آباء و اجدادی خویش بیرون می‌کنند.

 
دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان بر لزوم وحدت کلمه بین ملت‌ها تاکید کرد و گفت: روحانیان، علمای دینی و فرهیختگان با پرداختن به روشنگری بین اقشار مختلف جامعه، باید از ایجاد شکاف و دو دستگی بین ملت‌ها جلوگیری کنند، تا پیروزی فرا رسد.
کد مطلب: 287424