توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس کمیته امداد گچساران خبر داد
پرداخت وام‌های معوق خوداشتغالی به مددجویان گچسارانی
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۶
رئیس کمیته امداد گچساران از پرداخت وام‌های معوق خوداشتغالی به مددجویان گچسارانی که در سال گذشته پرداخت نشده بود، خبر داد.

به گزارش عرش نیوز،قباد قربانی با اشاره به تشکیل جلساتی در خصوص معوقات پرداختی وام‌های خوداشتغالی کمیته امداد امام خمینی گچساران با حضور فرماندار گچساران، رئیس کمیته امداد امام خمینی، روسای بانک تجارت، بانک ملی و بانک توسعه تعاون اظهار کرد: اجرای طرح‌های خوداشتغالی و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای خانواده‌های نیازمند با اتخاذ سیاست‌های موثر و کارآمد در راس اهداف و برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی قرار دارد و ارمغان آن تامین عزت و کرامت خانواده‌ها و نیل به استقلال اقتصادی است.

وی افزود: این نهاد حمایتی تلاش می‌کند با اجرای برنامه‌های مختلف، آثار فقر و محرومیت را از زندگی مددجویان تحت پوشش خود زدوده و در این ارتباط، توانمند شدن و خودکفایی مددجویان به عنوان یک امر مهم تلقی می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی گچساران تصریح کرد: وام‌های خودکفایی مددجویان در سال 92 بخشی که مربوط به کمیته امداد امام خمینی بوده پرداخت شده و قسمتی که بر عهده بانک‌ها بوده براساس برخی مشکلات تامین نشده که طبق جلسه‌ای تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شده است.

قربانی با بیان اینکه بانک‌ها قول همکاری بیشتر داده‌اند، عنوان کرد: در این جلسه مصوب شد که بانک‌ها اقدام به پرداخت وام‌های معوقه  سال گذشته کرده و وام‌های تسهیل شده امسال را زودتر پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: در سال 92 بانک توسعه تعاون ملزم به پرداخت 28 مورد وام خودکفایی مددجویان بوده که براساس مشکلاتی هیچ‌کدام پرداخت نشده که طبق پیگیری و نامه‌نگاری نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی مشکل حل شد و طی یک ماه آینده پرداخت خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی گچساران با بیان اینکه بانک ملی شعبه مرکزی 25 مورد وام خودکفایی به اعتبار 2 میلیارد و 470 میلیون ریال را پرداخت کرده است، افزود: 76 مورد وام خودکفایی مشاغل خانگی به اعتبار 2 میلیارد و 70 میلیون ریال توسط این بانک بوده که 69 مورد آن پرداخت شده و هفت مورد دیگر به علت انصراف خود مددجویان پرداخت نشده که مقرر شد، جایگزین شود.

قربانی تصریح کرد: بانک تجارت نیز سه شعبه خود با 73 مورد وام را طبق مصوبه ملزم به پرداخت کرده که 58 مورد آن تامین شده و 21 مورد آن براساس مشکلاتی معوق مانده است.

وی یادآور شد: همچنین بانک تجارت موظف به پرداخت 16 فقره وام اشتغالزایی به ارزش 2 میلیارد و 150 میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد امام خمینی مصوب بهمن‌ماه سال 92 بوده که به علت پایان سال مالی فقط اقدام به تشکیل پرونده کرده که مقرر شد هرچه سریع‌تر پرداخت کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی گچساران گفت: توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی به شکوفایی استعدادها و نشاط هر چه بیشتر این قشر می‌انجامد بنابراین تمامی مسئولان باید به این مهم توجهی ویژه داشته باشند.

قربانی خاطرنشان کرد: برنامه‌ها و خدمات کمیته امداد امام خمینی در تمامی زمینه‌ها به خصوص در زمینه مسائل اشتغالزایی، فرهنگی و اجتماعی غیرقابل قابل انکار است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی در راستای خدمت‌رسانی به نیازمندان جامعه و ریشه کردن فقر نیازمند حمایت و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی است، افزود: توانمندسازی هر چه بیشتر خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی از راهبردهای مهم نظام اسلامی است از این رو با تعامل و همکاری همه جانبه همه ادارات و دستگاه‌ها می‌توان به این مهم دست یافت./فارس

کد مطلب: 267228