توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
الهام در گرگان:
۹ دی تجلی عظیم پیوند آحاد مردم با عاشورا است
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۷
قائم مقام نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: ۹ دی تجلی عظیم پیوند آحاد مردم با عاشورا است این پیوند نقطه مهم و رمز ماندگاری ماست.
به گزارش عرش نیوز؛غلامحسین الهام شامگاه سه‌شنبه در همایش حماسه 9دی و بصیرت عاشورایی اظهار داشت: اگر 9 دی نبود واکنش در برابر حادثه‌ای که در عاشورای 88 پیش آمد به‌وجود نمی آمد و این حادثه ننگ ماندگاری بر چهره ایران و ایرانی باقی می ماند و 9 دی تجلی عظیم پیوند آحاد مردم با عاشورا است.

وی افزود:  حادثه 9 دی یک حادثه عمیق فکری و یک جریان عمیق اعتقادی بود و حماسه 9 دی سیاست‌ساز، فرهنگ‌ساز و جامعه‌ساز است که تاریخ هم این را نشان داده که 9 دی را نباید یه واقعه سیاسی و انتخاباتی دانست.

قائم مقام نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور تصریح کرد: در برخی از شهرهای ایران مانند گرگان قبل از 9 دی حماسه دفاع از حریم اهل بیت(ع) برگزار شد اما در تهران و دیگر شهرستان‌ها این مراسم در 9 دی برگزار شد، و این روز سمبل و نماد این حرکت قرار گرفت.

وی اظهار کرد: این پیوند تاریخی است و بخشی از هویت ایرانی ما را می‌سازد و هویت ایرانی همیشه با هویت اهل بیت(ع) آمیخته بوده و تاریخ هم این موضوع را نشان می‌دهد.

به گفته وی، پایگاه مهمی که می‌تواند از هویت اسلامی ما حفاظت کند چیزی است که ما را به هویت کربلا متصل کرده، ما در 9 دی این سخن را به صورت رسمی اعلام کردیم و بار دیگر کشور و فرهنگ ما را بیمه عاشورایی کردیم و این عظمت را نباید فراموش کرد.

قائم مقام نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور افزود: در روز 9 دی همه آمدند، همه کسانی که به هر کسی رای دادند آمدند تا از جریان فتنه ابراز تنفر کنند و فاصله بگیرند.

الهام تصریح کرد: دعوای انتخاباتی انجام شد اما با دین و اعتقادات مردم چکار دارید، در یک فضای گل‌آلود، برخی ماهی‌ها گرفتند اینکه به دنیال چه هدفی بودند و چه حقی را می‌خواستند استیفا کنند باید مشخص شود، هیچ بیانیه‌ای ندادند و از فتنه دفاع کردند و بعد همان هدف‌های غیرقانونی خود را پیگیری کردند.

وی تصریح کرد: 30 سال قبل ار فتنه 88 که لانه جاسوسی اشغال شد و اسناد به دست آمد، در یکی از اسناد خوانده شد که تلاش‌های آمریکا برای مقابله با انقلاب بود و فاصله انقلاب تا اشغال لانه جاسوسی کمتر از یک‌سال بود و این اسناد نشان می‌دهد آمریکا با برنامه‌ای طراحی شده و عمیق درصدد نفوذ به انقلاب است.

قائم مقام نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور افزود: از روز پیروزی انقلاب، آمریکا تلاش کرد تا انقلاب را از بین ببرد اما همان موقع هم به فکر برنامه‌های پایدار 20 ساله بود و برای آن‌ها تدارک می‌دید تا ببیند چه کسانی می‌توانند در تحولات جامعه ایران نقش داشته باشند و روی افراد و احزاب بررسی می‌کرد.

وی خطاب به عوامل فتنه گفت: حرمت‌ها باید حفظ شود کسی که به اعتبار انقلاب اعتباری پیدا می‌کند باید این سرمایه را حفظ کند، دشمن به دنبال سرمایه‌سوزی است و در فتنه 88 این اتفاق افتاد و دشمن مدیریت کرد و افراد همراهی کردند و به کشور آسیب زدند.

قائم مقام نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور تصریح کرد: در فتنه سال 88 بزرگترین نمایش ملی که انتخابات بود تبدیل به تحریم‌های مختلف شد و نشان داد می‌تواند بین مردم تعارض و تفرقه ایجاد کند و میر حسین موسوی ساعاتی قبل از پایان روند انتخابات اعلام کرد من برنده قطعی انتخابات هستم براساس کدام ملاک دموکراسی رای نخوانده تعیین کننده می‌شود، بعد مشکل را در فضای ناسالم انتخاباتی دانستند پس چطور در این فضا خود را برنده اعلام کرد و چیزی را ادعا کرد که متعلق به وی نبود.

الهام با اشاره به مذاکرات ایران و آمریکا بر سر مسائل هسته‌ای گفت: بصیرتی دینی که پایه انقلاب است می‌تواند ما را حفظ کند، تکیه به دشمن برابر با نابودی است و مشکل ما با کمک‌های آمریکا حل نمی‌شود و تنها راه نجات کشور ایستادگی است.

وی تاکید کرد: عاشورا است که ایمان‌شناسی، دشمن‌شناسی، زمان‌شناسی، و وقت‌شناسی می‌آورد و در سال 88 می‌خواستند به همه اینها آتش بزنند و در 9 دی مردم همه این بناها را مستحکم کردند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 349227