توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
روزگار خوش تهرانی‌ها در مسکن مهر لنگرود
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۵
مسکن مهر با هدف خانه‌دار کردن قشر کم درآمد جامعه با اعطای تسهیلات ارزان قیمت و قیمت مناسب در گیلان ساخته شد اما در پی آن نگرانی‌هایی بوجود آمد که مبادا واحدهای مسکن مهری که فرصتی طلایی برای اقشار کم درآمد استان است، به دلیل ثبت نام نکردن برخی از افراد کم درآمد جای اینکه خانه فقرا شوند به ویلاهای اغنیا تبدیل شوند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا، با افزایش آلودگی‌های هوا در شهرهای بزرگ مانند تهران، برخی از پایتخت نشینان اقدام به خرید خانه‌هایی در برخی از شهرستانهای گیلان کرده‌اند تا در روزهای تعطیلات در هوای پاک گیلان نفس بکشند که این تقاضاها در مواردی منجر به تغییر کاربری اراضی کشاورزی گیلان شده است. حال این نگرانی وجود دارد که علاوه بر مشکلات ناشی از تغییر کاربری اراضی شمال، مسکن‌های مهر با مزایایی همچون ارزان‌سازی ساخت مسکن در تیراژ بالا، پایین آمدن سهم هزینه‌های ثابت و امتیاز استفاده از تسهیلات ارزان قیمت با بروکراسی کمتر از پرداخت تسهیلات پیشین، برای استفاده مسافرانی صرف شود که می‌خواهند از این خانه‌ها به عنوان خانه‌های دوم خود برای گذراندن تعطیلات استفاده کنند و هدف ساخت مسکن مهر در گیلان تحقق نیابد.

 
شعبانعلی خاوری، مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در پاسخ به خبرنگار ایسنا مبنی بر شایعه فروش واحدهای مسکن مهر خمام به افرادی که این واحدها را برای خوش نشینی می‌خواهند، گفت: تاکنون هیچ واحدی در خمام با چنین هدفی فروخته نشده است بلکه این فقط یک پیشنهاد از سوی یکی از کارشناسان مطرح شده بود تا بدهی پیمانکاران بدین وسیله پرداخت شود که با آن موافقت نشد.

 
وی افزود: اغلب واحدهای مسکن مهر رشت به تعاونی‌ها تحویل داده شده است. به طور میانگین با توجه به تورمی که از سال 88 تاکنون داشته‌ایم این تورم در قیمت مسکن مهر تاثیری نداشت و اگر هم در مواردی افزایش آورده‌ها اعلام شد بر پایه بخشنامه‌های دولتی بوده است.

 
خاوری خاطرنشان کرد: تکمیل واحدهای مسکن مهر همه شهرستانهای گیلان در حال انجام است و حتی در شهرستانهایی مانند صومعه سرا، تعاونی‌ها همه واحدها را به متقاضیان تحویل داده‌اند.

 
وی تاکید کرد: متقاضیان مسکن مهر باید حتما شرایط لازم را برای گرفتن این واحدها داشته باشند زیرا هدف مهم ما تامین مسکن برای اقشار کم درآمد است. به دلیل شرایط خاصی که لنگرود داشت تصمیم گرفته شده است که شرایط بومی بودن متقاضیان مسکن مهر لنگرود حذف شود.

 
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از ساخت چهار مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر استان خبر داد و گفت: سه مدرسه در مسکن مهر رشت و یک مدرسه در پروژه مسکن مهر انزلی است.

 
رضا جوادپور، فرماندار لنگرود در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا خاطرنشان کرد: همه متقاضیان واجد شرایط مسکن مهر در گیلان می‌توانند متقاضی مسکن مهر لنگرود باشند. ساخت فاز اول مسکن مهر لنگرود با 800 واحد در مرحله نهایی قرار دارد. هم‌اینک مردم در 500 واحد فاز یک مسکن مهر لنگرود سکونت دارند.

 
وی با اشاره به اینکه 50 درصد از فاز دوم مسکن مهر شهرستان لنگرود ساخته شده است، اضافه کرد: همه متقاضیان واجد شرایط مسکن مهر در گیلان می‌توانند متقاضی مسکن مهر لنگرود باشند و ضرروت ندارد که حتما این متقاضیان لنگرودی باشند. افراد متقاضی می توانند از طریق سایت اقدام به ثبت نام کنند.

 
جوادپور با اشاره به اینکه برخی از متقاضیان در تکمیل آورده‌هایشان خوب عمل کردند، تاکید کرد: افراد باقی مانده هرچه سریعتر برای تکمیل آورده‌هایشان اقدام کنند.

 
فرماندار لنگرود با بیان اینکه تامین مسکن برای اقشار کم درآمد از اهداف مهم ساخت مسکن مهر بوده است، گفت: البته افرادی هم هستند که درآمد متوسطی دارند و از تسهیلات بانکی برای خرید خانه استفاده نکرده‌اند که می‌توانند متقاضی مسکن مهر باشند اما اولویت با افراد از اقشار ضعیف تر است.
کد مطلب: 286821