توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ثبت 11 هزار تخلف رانندگی در جاده‌های خراسان‌جنوبی
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۸
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: در طول هفته گذشته 11 هزار و 4 فقره تخلف در جاده‌های استان به ثبت رسیده است.

به گزارش عرش نیوز، حسین رضایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: در هفته گذشته 41 فقره تصادف در جاده‌های خراسان جنوبی رخ داده است.

وی با بیان اینکه از مجموع تصادفات ثبت شده پنج فقره فوتی بوده است، تصریح کرد: در این تصادفات 6 نفر فوت کرده‌اند.

وقوع 25 فقره تصادفات جرحی در جاده‌های خراسان جنوبی

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از وقوع 25 فقره تصادف جرحی در جاده‌های استان خبر داد و یادآور شد: در این تصادفات 53 نفر مجروح شدند.

رضایی ادامه داد: در طول هفته گذشته 11 فقره تصادف خسارتی در جاده‌های استان اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه 63 درصد تصادفات این هفته در جاده‌های اصلی رخ داده است، گفت: همچنین 20 درصد در جاده‌های فرعی و 17 درصد در جاده‌‌های روستایی استان اتفاق افتاده است.

واژگونی مهمترین شکل تصادفات جاده‌ای

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی مهمترین شکل تصادفات را واژگونی با 43 درصد عنوان کرد و افزود: عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی با 37 درصد بوده است.

رضایی با بیان اینکه تخطی از سرعت مطمئنه 17 درصد در تصادفات جاده‌ای استان نقش داشته است، اضافه کرد: عدم رعایت حق تقدم عبور نیز 17 درصد در علت تصادفات نقش داشته است.

وی سواری‌ها را 73 درصد در تصادفات جاده‌ای هفته گذشته مقصر اعلام کرد و یادآور شد: موتورسیکلت‌ها 20 درصد و وانت کامیونت‌ها هفت درصد در تصادفات مقصر اعلام شده‌اند.

معرفی 110 راننده فاقد گواهینامه به مراجع قضایی

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از ثبت 11 هزار و 4 فقره تخلف در جاده‌های استان خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد 5 هزار و 523 فقره تخلفات حادثه‌ساز بوده است.

رضایی خاطرنشان کرد: در این مدت 110 راننده فاقد گواهینامه مجاز به مراجع قضایی معرفی شدند.

کد مطلب: 308826