توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون رییس جمهوری:
اقتصاد دانش بنیان به کاهش وابستگی نفت منجر می شود
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۷
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: ایجاد اقتصاد دانش بنیان به کاهش وابستگی نفت در کشور منجر می شود.
به گزارش عرش نیوز؛'سورنا ستاری' شامگاه دوشنبه در دیدار با امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه توسعه اقتصاد دانش بنیان به سرمایه گذاری ها، افزایش تولیدات و ایجاد اشتغال منتهی می شود، افزود: توجه به این بخش نتایج مفید و تاثیر گذاری به دنبال دارد.

وی یادآوری کرد: تعامل با مردم به ویژه نخبگان برای تولید و ایجاد اقتصاد دانش بنیان باید بیش از گذشته افزایش یابد و این امر به نوبه خود به پویایی و رونق بخش اقتصاد منتهی می شود.

ستاری با بیان اینکه با توجه به وضعیت کشور تحریم ها و کاهش قیمت و فروش نفت، باید از فرصت های ایجاد شده به نحو مطلوبی استفاده شود، تصریح کرد: دخالت و سرمایه گذاری بخش دولتی در تولید باید تغییر کند و برنامه های مشخصی در این حوزه تدوین شود.

وی ابرازکرد: درآمد حاصل از فروش نفت باید در پروژه های عمرانی و توسعه ای کشور هزینه شود و نباید این مبالغ را در پرداخت حقوق و مزایا و بودجه های جاری کشور به کار بست.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: دولت باید درآمدهای خود رااز محل مالیات و بخش خصوصی تأمین کند و وابستگی خود را به درآمدهای نفتی بیش از گذشته کاهش دهد.

وی یادآوری کرد: 50 درصد بودجه حاصل از فروش نفت به صندوق توسعه ملی و وزارت نفت تزریق می شود و از این فرصت طلایی باید برای نهادینه کردن اقتصاد دانش بنیان در کشور و کاهش وابستگی به اقتصاد تک محصولی نهایت استفاده را کرد.

ستاری خاطرنشان کرد: نشست ها و جلسات با نخبگان خارج از کشور برای تبادل و تعاملات هرچه بیشتر در این حوزه برگزار خواهد شد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 348426