توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حجت الاسلام و المسلمین مصلحی:
آینده نگری نظام اسلامی سبب ایستادگی در برابر فتنه شد
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۷
وزیر سابق اطلاعات گفت: کسانی که به دنبال پایان رفع حصر سران فتنه هستند می‌خواهند نظام را فریب سیاسی دهند ولی آینده نگری نظام سبب ایستادگی در برابر فتنه شد.
به گزارش عرش نیوز؛مراسم سالگرد حماسه 9 دی و آئین تشییع سردار شهید حمید تقوی پیش از ظهر امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، مسئولان استانی ومحلی و حضور پرشور مردم اهواز در حسینیه ثارالله این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی، وزیر سابق اطلاعات در این مراسم با اشاره به اینکه روز 9 دی روز بزرگی است، اظهار داشت: این روز که روز بصیرت نام دارد در اهواز تقارن خوبی با تشییع شهید سردار تقوی پیدا کرده چرا که این شهید بزرگوار برای مقابله با فتنه استکبار وارد جنگ شد و این نشانگر این است که فتنه‌ها تمام شدنی نیستند.

وی با بیان اینکه استکبار برای مقابله با اسلام ناب محمدی (ص) طراحی‌های خود را برای فتنه‌گری ادامه می‌دهد، گفت: در طول همه حرکت‌های الهی و نهضت‌های صورت گرفته این حرکت‌ها به مسیری رسیدند که تشخیص حق از باطل سخت است.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه انسان‌ها در این مسیر به 4 دسته تقسیم شدند، عنوان کرد: دسته نخست کسانی هستند که علی رغم اینکه حق و باطل را تشخیص دادند به دلیل هواهای نفسانی در مسیر باطل قرار گرفتند. دسته دوم در مسیر باطل قرار گرفتند و علیه حق شمشیر کشیدند، دسته سوم کسانی هستند که حق را تشخیص می‌دهند و ساکن می‌مانند، سستی می‌کنند این اشخاص ریزش می‌کنند.

وی افزود: ریزش افراد در نهضت‌ها چیز طبیعی استکه مصادیق آن در تاریخ فراوان است از طلحه و زبیر گرفته تا خود انقلاب ما دچار ریزش‌هایی شده است و حتی در فتنه 88 کسانی بودند که با آن پرونده خوب باز هم دچار ریزش شدند. محوریت انقلاب ما ولایت فقیه است و رویکرد امام خامنه‌ای جذب حداکثری است اما باز هم ریزش وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمین مصلحی بیان کرد: دسته چهارم در فتنه کسانی هستند که در مسیر حق می‌مانند و به مقابه با فتنه می‌ایستند. یکی از مصادیق بارز این دسته از اشخاص شهید تقوی است، وی در دفاع مقدس حضور فعالی داشت و پس از پایان آن امروز در فتنه منطقه‌ای داعش به شهادت رسید.

وی در تبیین رویکرد استکبار برای مقابله با حرکت‌های الهی گفت: دشمن برای مقابله با این حرکت‌ها 3 مسیر را طی می‌کند.

وزیر سابق اطلاعات عنوان کرد: مسیر نخست دشمن برای مقابله با اسلام ایجاد شبهه است. برای فتنه 88 از یک سال و نیم قبل از انتخابات سال 88 این حرکت القای شبهه را آغاز کردند. بحث حفظ و صیانت از آرا را کسانی مطرح کردند که خودشان روزی رئیس جمهور بودند و می‌دانستند قانون اجازه تقلب را نمی‌دهد و خوب می‌دانند که این شبهه‌ای که ایجاد کردند سبب فتنه شد.

وی با بیان اینکه پس از ایجاد شبهه مسیر دوم حاصل از آن بدعت است، بیان کرد: پس از فتنه 88 و اتمام حجت مقام معظم رهبری در جلسات خصوصی و در ملاقات‌های عمومی سران فتنه دست از فتنه نکشیدند و دلیل آن هم حمایت اشخاص معلوم الحال از آن‌ها بود.

حجت الاسلام و المسلمین مصلحی انحراف حرکت الهی خواسته فتنه گران را از ایجاد بدعت دانست و اظهار داشت: در فتنه 88 علی رغم اینکه قاون مشخص داریم اما آن‌ها بحث تقلب را مطرح کردند و پس از آن گفتند باید انتخابات باطل شود.

وی با طرح این پرسش که آیا دشمنان انقلاب از فتنه 88 حمایت کردند یا خیر، افزود: پس از اتمام حجت مقام معظم رهبری با یکی از سران فتنه، از دفتر این فتنه گر بازدیدی کردیم و به سرنخ‌هایی رسیدیم که نشان می‌دهد سرویس‌های جاسوسی استکبار به ویژه انگلیس و با حمایت آلمان و فرانسه خطوط قرمز دستگاه اطلاعاتی خودشان را زیر پا گذاشتند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: جزئیات حواث یک سال قبل از انتخابات 88 و 2 سال پس از این انتخابات در جزوه‌ای که در دفتر یکی از سران فتنه کشف شد را پیدا کردیم همچنین مصاحبه مطبوعاتی روز انتخابات که در آن اعلام پیروزی می‌شود، استفاده از اراذل و اوباش، نخوه سخنرانی‌ها و بیانیه‌ها در این جزوه آمده بود.

وی با بیان اینکه سرویس اطلاعاتی انگلیس در طول تاریخ برای ضربه زدن به نهضت‌ها 2 راهبرد را دنبال می‌کند، عنوان کرد: یکی از این راهبرد‌ها جذب نخبگان است که بر اساس یافته‌های ما سفارت انگلیس در ایران نیروهای ایرانی این سفارت خانه را برای برگزاری جلسه با نخبگان استانی به ویژه استان‌های بزرگ کشور اعزام کرده بود.

حجت الاسلام و المسلمین مصلحی با بیان اینکه امثال شعبان بی‌مخ‌ها سبب کودتا 28 مرداد شدند گفت: استفاده از اراذل و اوباش و عدم موضع گیری برخی نخبگان مطلع از اهداف MI6 است.

وی با اشاره به اینکه اعتراضات در فتنه 88 قبل و بعد از سخنرانی امام خامنه‌ای نماز جمعه فرق می‌کرد، افزود: پس از سخنرانی مقام معظم رهبری محوریت آشوب‌ها به دست اراذل و اوباش بود.

وزیر سابق اطلاعات گفت: 8 گروه می‌خواهند فتنه 88 را کمرنگ کنند. گروه نخست خارجی به محوریت آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی گروه دوم کسانی که بحث توبه را مطرح می‌کنند و می‌گویند سران فتنه مانند حر هستند ولی نمی‌گویند چه هزینه‌هایی برای انقلاب ایجاد کردند و اصلاً تاکنون توبه نکردند، این گروه به دنبال بازگشت سران فتنه و فتنه گران به انقلاب به عنوان قهرمان هستند.

وی عنوان کرد: دسته سوم آگاهانه یا ناآگاهانه می‌گویند فتنه تمام شد و اصلا متوجه نمی‌شوند که دلسوز‌تر از ولی فقیه وجود ندارد اما هنوز فتنه تمام نشده است. دسته چهارم کسانی هستند که برای موجه کردن فتنه گران برای بازگشت و استفاده از ان‌ها برای مسائلی همچون سازش است.

حجت الاسلام و المسلمین مصلحی دسته پنجم را کسانی دانست که به دنبال حذف نیروهای انقلابی و مذهبی هستند و بیان کرد: چرا امروز برخی به کارهای عمرانی، علمی و صنعتی سپاه پاسداران حمله می‌کنند. سپاه اگر در این مسائل ورود کرده برای حفظ کیان نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: من به عنوان کسی که وزیر اطلاعات بودم در جریان کامل این حرکات سازندگی سپاه هستم و کسانی که به سپاه پاسداران تهمت می‌زنند به دنبال پر کردن جیب اطرافیان خود و ضربه زدن به نظام هستند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار داشت: دسته ششم ساکتین فتنه هستند که به دنبال پاک کردن سابقه خود هستند و دسته هفتم کسانی هستند که می‌خواهند شاخص فتنه را در انتخابات آینده مجلس از بین ببرند. چون می‌دانند شاخص فتنه در انتخابات نقش مهمی دارد و مردم از فتنه گران روی گردانند.

وی با بیان اینکه دسته هشتم کسانی هستند که می‌خواهند با پایان حصر سران فتنه انقلاب را فریب سیاسی دهند، عنوان کرد: آینده نگری نظام اسلامی سبب ایستادگی در برابر فتنه شد.

حجت الاسلام و المسلمین مصلحی حرکت‌های تروریستی در سوریه و عراق را ادامه فتنه 88 دانست و گفت: استکبار این فتنه‌گری را برای جلوگیری از موج بیداری اسلام طراحی کرده و فتنه‌های موجود در عراق و سوریه در راستای ادامه راه فتنه 88 است.

وی داع را تشکیل شده از 3 جناح دانست و بیان کرد: دسته نخست طراحی استکبار و پول دستگاه‌های اطلاعاتی کشورهای عربی منطقه خلیج فارس، دسته دوم اراذل و اوباش و دسته سوم کسانی که فریب خورده هستند که این دسته سوم پس از شناخت حقیقت داعش در حال بازگشت از این مواضع هستند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348822