توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندارخراسان جنوبی:
افغانستان فرصتی برای افزایش تراز تجاری استان خراسان جنوبی است
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۷
استاندارخراسان جنوبی گفت:بازار افغانستان فرصت بسیارخوبی برای توسعه تجارت و افزایش تراز تجاری استان است.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وجه اله خدمتگزار ظهر امروز در گفتگوی زنده رادیویی با رادیو سراسری اقتصاد، به مرز مشترک استان با ولایت فراه افغانستان اشاره کرد و اظهار داشت: در سفری که اخیراً به همراه تنی چند از مدیران اقتصادی استان به ولایت فراه صورت گرفت مسئولان ولایت فراه علاقمندی خود را به توسعه روابط با خراسان جنوبی در ابعاد مختلف نشان دادند.

وی به تفاهم نامه امضاء شده بین استانداران خراسان جنوبی و ولایت فراه افغانستان اشاره کرد وگفت: این تفاهم نامه در بخش های مختلف صنعتی ، معدنی ،کشاورزی، دانشگاهی و... صورت گرفته که بخشی ازآنها نیز اجرائی شده است.

استاندارخراسان جنوبی به ظرفیت های موجود در استان اشاره کرد و ادامه داد: خراسان جنوبی با وجود ۴۶۰کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان خوشبختانه دارای امن ترین مرز است که به عنوان یک ظرفیت مهم توسعه سرمایه گذاری خارجی می تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی وجود ۴ بازارچه مرزی در استان را از دیگر ظرفیت های اقتصادی استان دانست و تصریح کرد: در کنار این ۴ بازارچه دو مرز هوایی در بیرجند و طبس نیز از دیگر زیرساخت هایی است که در این راستا وجود دارد.

استاندارخراسان جنوبی برگزاری همایش ها و نمایشگاه های متعدد در مرکز کشور و استان را از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه دانست و بیان کرد: با پیگیری های انجام شده نمایندگی وزارت امور خارجه به منظور تسهیل رفت و آمد تجار و بازرگانان نیز در استان راه اندازی شده است.

وی وجود محصولات استراتژیک کشاورزی در استان را از جمله عناب ، زرشک ،زعفران و انار را از توانمندی های استان در بخش کشاورزی دانست و گفت:خراسان جنوبی دارای معادن بسیار غنی و خوبی است که می تواند به عنوان یک ظرفیت خوب اقتصادی برای صادرکنندگان و سرمایه گذاران مورد توجه قرار گیرد.

خدمتگزار با بیان اینکه مدیریت عالی استان با تمام توان آماده همکاری با سرمایه گذاران در بخش های مختلف است، گفت: تمامی مدیران استان نیز آماده هرگونه مساعدت و همکاری با سرمایه گذاران و فعالین بخش خصوصی هستند تا بتوانیم با توسعه سرمایه گذاری شاهد رفع بیکاری و رونق اقتصادی استان در تمامی بخش ها باشیم.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 352124