توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آزمون در بین ۶ ستاره‌ای که در سن کمتر از ۱۹ سالگی درخشیدند
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان جرو بازیکنانی است که در بازی‌های مرحله انتخابی مسابقات قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا درخشیدند.
به گزارش عرش به نقل از سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، بهترین استعدادهای آسیا به دنبال این خواهند بود تا اولین گام‌های خود را در کسب افتخارات بین‌المللی، زمانی که مرحله انتخابی مسابقات قهرمانی زیر 19 سال آسیا 2018 روز سه‌شنبه با حضور 42 تیم در قالب 10 گروه آغاز می‌شود، بردارند. 15 تیم از این بین پس از پایان مرحله انتخابی به اندونزیِ میزبان در تورنمنتی که 12 ماه بعد در این کشور برگزار خواهد شد، ملحق خواهند شد. سایت رسمی AFC با بازگشت به عقب، نگاهی به 6 ستاره کنونی فوتبال آسیا انداخته که در دوره‌های گذشته همین رقابت‌ها خوش درخشیدند.

سردار آزمون

سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران، برای بازیکنان جوان آسیایی منحصر به فردتر است، بازیکنی که در سال‌های اخیر به باشگاه‌های اروپایی ملحق شده و پیش از اینکه اولین بازی ملی‌اش را برای ایران انجام دهد، لژیونر شد.

استعداد آزمون اولین بار پس از نمایش‌های وی برای تیم زیر 19 سال ایران در رقابت‌های مختلف به چشم آمد که آمادگی بالای وی سبب شد در سن 18 سالگی به روبین‌کازان روسیه بپیوندد.

در جریان مرحله انتخابی مسابقات قهرمانی زیر 19 سال آسیا 2014، آزمون در پیروزی 6 بر یک ایران مقابل لبنان نمایشی واقعاً تأثیرگذار از خود ارائه داد و دو گل به ثمر رساند و یک پاس گل هم به نام خود ثبت کرد.

از آن زمان، رشد آزمون سریع‌السیر بوده و این مهاجم 22 ساله که اولین بازی‌اش را برای تیم ملی ایران در سال 2014 انجام داد، در 28 بازی ملی 22 گل به ثمر رسانده است.

پنج ستاره دیگری که در این گزارش به آنها اشاره شده عبارتند از احمد خلیل از امارات، ژانگ یونینگ از چین، یویا کوبو از ژاپن، اکرم عفیف از قطر و چاناتیپ سونگ‌کراسین از تایلند.

انتهای پیام/

کد مطلب: 392526