توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مجلس:
آزمون و خطاهای مدیریتی هزینه های زیادی را متوجه کشور می کند
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۱
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: مکرر بودن آزمون و خطاهای مدیریتی هزینه های زیادی را متوجه کشور می کند.
به گزارش عرش نیوز؛'محسن علیمردانی' شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی شهرها و شهرستان های استان زنجان، افزود: مدیریت علمی و با برنامه، آینده روشنی را برای کشور به همراه دارد و راه حل رفع بسیاری از مشکلات موجود است.

وی اظهار کرد: افزایش جمعیت شهری و کاهش جمعیت ساکن در روستاها برآیند سیاستگزاری های اشتباه در سطح کلان کشور می باشد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی وجود آسیب های اجتماعی را ناشی از اجرای سیاست های نادرست در جامعه عنوان کرد و گفت: با وجود همه ادعاها، شهرهای کوچک و روستاها مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفته اند.

علیمردانی اقدامات انجام شده در زمینه های بهداشت و آب شرب روستاها را مناسب خواند و یادآورشد: به رغم فعالیت های انجام شده بسیاری از مشکلات این مناطق حل نشده است.

وی از موفقیت شهرداران به عنوان موفقیت دولت نام برد و اضافه کرد: با توجه به نزدیکی شهردار به مردم و ملموس بودن نتایج اقدامات وی موفقیت مدیریت شهری به منزله موفقیت دولت به شمار می رود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: سه مولفه مهم شامل کار برای خدا، حمایت از ولایت و عدم خستگی در انجام امور همواره از تاکیدات شهدا برای حفظ نظام اسلامی است.**** عملکرد مطلوب موجب اعتبار بخشی به جایگاه قانونی افراد است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد مطلوب و مناسب زمینه ساز اعتبار بخشی به جایگاه قانونی افراد است.

'محمد اسماعیلی' با اشاره به لزوم حفظ جایگاه قانونی و وظایف محول شده به اعضای شوراها از سوی این افراد، افزود: در برخی موارد افراد با اقدامات خارج از وظایف قانونی به جایگاه خود لطمه می زنند.

وی جایگاه شوراها در قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران را مناسب ارزیابی و اظهار کرد: در صورت عمل به وظایف تعریف شده در قانون از سوی مسولان، شاهد پیشبرد صحیح امور در عرصه های مختلف خواهیم بود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به انتخاب اعضای شوراهای اسلامی و نمایندگان مجلس از سوی مردم، زعامت امور به مدت چهار سال به این افراد سپرده شده و در این راستا باید اهتمام ویژه ای برای امانتداری مطلوب از سوی این افراد انجام شود.

اسماعیلی ادامه داد: مسوولان همواره با ادعای خدمت مسولیت های مختلف را می پذیرند و در این زمینه باید کمیت و کیفیت حل مشکلات مردم مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی از شورا به عنوان حلقه نخست ارتباط نظام اسلامی با مردم نام برد و ادامه داد: این جایگاه در صورت قدر دانسته شدن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی میزان رضایتمندی مردم از نحوه اداره شهرها به صورت فعلی را نامناسب ارزیابی کرد.

وی بر ارایه لوایح و طرح های لازم به مجلس شورای اسلامی در راستای رفع مشکلات وابستگی مالی شورا به شهرداری تاکید و خاطرنشان کرد: وابستگی ناظر بر نظارت شونده از نظر اعتباری نادرست است.*** رعایت قوانین و ضوابط از سوی منتخبین مردم ضروری است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: رعایت قوانین و ضوابط از سوی اعضای شورا های اسلامی و نمایندگان مجلس به عنوان منتخبین مردم لازم و ضروری است .

'محمدرضا خانمحمدی' با اشاره به مراجعات انجام شده از سوی مردم به نمایندگان در زمینه عدم رضایت از عملکرد برخی از اعضای شوراهای اسلامی، افزود: رعایت قوانین و ضوابط از سوی منتخبین مردم ضروری است.

وی اظهار کرد: دخیل بودن نظرات شورا در انتخاب شهردار به موازات انتخاب شهردار از سوی مردم دارای معایب و محاسنی است که این امر باید در بررسی لایحه مربوطه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم ابهر، خرم دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وجود مشکلاتی در نحوه نگرش های مدیریتی به مسایل کشور، صرف حل مشکلات حوزه و بخش مورد نظر ما نمی تواند باعث به سامان شدن امور مختلف شود.

خانمحمدی به گزارش های رسیده مبنی بر افزایش نیروهای شهرداری ها بعد از برگزاری انتخابات شوراها اشاره کرد و محدودیت های اعتباری در بودجه دولت اشاره کرد و گفت: واقعیت این است که برای به نتیجه رسیدن انتظارات باید دو برابر گذشته تلاش کرد تا نیمی از موفقیت ها محقق شود.

وی اضافه کرد: با توجه به محدودیت های بودجه ای دولت، نمایندگان مجلس و اعضای شورا نباید توقعات جدید را در جامعه ایجاد کنند.

نشست هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی شهرها و شهرستان های استان زنجان با حضور نمایندگان مردم استان زنجان در مجلس شورای اسلامی و اعضای این شوراها در دونوبت صبح و شامگاه دوشنبه در محل استانداری زنجان برگزار شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 343520