توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بارش 10 سانتیمتری برف در ارتفاعات آوج قزوین
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۲
رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان آوج استان قزوین از بارش حدود 10 سانتیمتر برف در ارتفاعات این منطقه خبر داد و از رانندگان خواست تا به تجهیزات ایمنی زمستانی مجهز باشند.
به گزارش عرش نیوز؛اسماعیل جعفری افزود: بارش برف از نخستین ساعات بامداد امروز در شهرستان آوج آغاز شده و عوامل راهدار با آمادگی خود و در قالب دو تیم عملیاتی اقدام به عملیات برف روبی و نمک پاشی در راه های این شهرستان کرده اند.

وی گفت: عملیات برف روبی از دو گردنه «سلطان بلاغ» و «آوج» این شهرستان ادامه دارد و تاکنون ارتفاع برف در این شهرستان به 10 سانتیمتر رسیده است.

جعفری ادامه داد: خوشبختانه تیم های راهدار پیش از آغاز فصل سرما در آمادگی کامل به سر می برند و اکنون نیز برای ادامه بارش های احتمالی از آمادگی لازم بهره مند هستند.

رییس اداره راه و شهرسازی آوج با اشاره به وجود راه های کوهستانی در سطح محورهای شهرستان آوج، از رانندگانی که قصد عبور از این مناطق را دارند درخواست کرد تا قبل از حرکت نسبت به سلامتی امور فنی خودرو خود از جمله موتور، سیستم های روشنایی و برف پاک کن ها اطمینان حاصل کنند.

جعفری، به همراه داشتن بسته غذایی، زنجیر چرخ و آب را نیز یادآور شد و ادامه داد: رانندگان در طول سفر ضمن حفظ فاصله طولی با خودرو مقابل و پرهیز از سبقت های بی مورد، با عوامل راهدار مستقر در راه ها همکاری کرده و به توصیه های آنان عمل کنند.

شهرستان آوج دارای 106 کیلومتر بزرگراه، 19 کیلومتر راه اصلی و 709 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده دارد و در 120 کیلومتری جنوب قزوین واقع شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 333521