توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اقتصادی خراسان جنوبی
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۹
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بنیاد برکت به طرح‌های اقتصادی خراسان جنوبی اختصاص می‌یابد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از  روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقرعبادی با اشاره به اینکه در سال جاری بنیاد برکت قول پرداخت 200 میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال و کارآفرینی به پروژه‌های اقتصادی استان را داده است، اظهارکرد: بنیاد برکت به عنوان زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) در حال حاضر زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات این بنیاد مشارکت در پروژه‌های اقتصادی محرومیت‌زدا و اشتغال‌آفرین است، افزود: دوران مشارکت بنیاد برکت برای پروژه‌های محرومیت‌زدا معمولا سه تا پنج سال است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مسئولان بنیاد برکت برای بررسی طرح‌های اقتصادی، بررسی اوضاع بانکی طرح‌ها و جانمایی طرح‌ها در راستای اختصاص تسهیلات چندین بار به استان سفر کرده‌اند.

حجت‌الاسلام عبادی با اشاره به اینکه بنیاد برکت در طرح‌هایی که از لحاظ اقتصادی به صرفه است مشارکت می‌کند، گفت: این بنیاد به طرح‌هایی که از لحاظ اقتصادی بیش از اندازه درگیر مشکلات اقتصادی بوده، کمک نمی‌کند.

وی در مورد اختصاص تسهیلات بنیاد برکت به کارخانه قند شهرستان درمیان نیز گفت: سرمایه‌گذار این کارخانه خود نسبت به راه‌اندازی کارخانه انگیزه ندارد و برای دریافت تسهیلات از این بنیاد اقدامی نکرده است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 334935