توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۷۴۳ واحد دامی در زنجان ضد تب برفکی واکسینه شدند
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۰
رئیس اداره مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی زنجان : در ۸ ماه امسال تعداد ۷۴۳ واحد دامی در استان زنجان ضد تب برفکی واکسینه شدند.

به گزارش عرش نیوز؛منصور صمصامی با اشاره به واکسینه کردن 743 واحد دام در استان زنجان طی 8 ماهه امسال اظهار کرد: از این تعداد 477 واحد گاوداری و 266 واحد مربوط به گوسفند و بز بوده است.

وی با اشاره به جزئیات ابراز کرد: در477 دام مربوط گاوداری‌ها تعداد 67 هزار و 273 راس گاو ضد تب برفکی واکسینه شدند.

رئیس اداره مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی استان زنجان تصریح کرد: در 266 واحد دامی گوسفند و بز تعداد 364 هزار و 237 راس گوسفند و بز ضد تب برفکی واکسینه شدند.

وی با اشاره درگیری و شیوع بالای این بیماری در بین دام‌ها عنوان کرد: روند بهبود این بیماری طولانی و تلفات این بیماری کم است.

صمصامی با اشاره به اینکه این بیماری در مقدار شیر و گوشت دام‌ها تاثیر منفی دارد، گفت: پیشگیری، واکسیناسیون و رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع این بیماری در بین دام‌ها موثر است.

وی با تاکید بر خریداری نکردن دام‌ها از میادین خاطر نشان کرد: دامداران برای جلوگیری از شیوع این بیماری در بین دام‌ها از از میادین دام اقدام به خرید دام نکنند.

رئیس اداره مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی استان زنجان افزود: بیشترین مورد بیماری دام تب برفکی از میادین دام است و دامداران از واحدهای دامی که گواهی بهداشتی دامپزشکی را دارند اقدام به خرید دام کنند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 334331