توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
یادواره بیش از یک‌هزار شهید صنعت نفت در آبادان برگزار می‌شود
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۳
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: یادواره بیش از یکهزار شهید صنعت نفت در شهرستان آبادان برگزار می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام و المسلمین سید‌محمد علی شهیدی اظهار داشت: صنعت نفت در طول جنگ تحمیلی حدود یک هزار و پنجاه شهید تقدیم کرده که برای تجلیل از مقام این شهدا، یادواره‌ای در آبادان برگزار می‌شود.

وی افزود: این یادواره همچنین فرصت مناسبی برای دیدار با خانواده شهدا بود که امروز با این خانواده‌های معزز شهدا دیدار داشتیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه امروز با خانواده پدر دو شهید، یک آزاده و یک جانباز 70 درصد دیدار داشتیم، بیان کرد: زحماتی که این عزیزان برای حفظ انقلاب کشیده‌اند توصیف نشدنی است.

حجت‌الاسلام شهیدی با اشاره به مقاومت آبادان و صبر و تحمل و ایثارگری مردم این شهر، ابراز داشت: دشمن هر طرح و برنامه‌ای که در نظر داشت برای تصرف این شهر پیاده کرد تا مردم این شهر را تسلیم خود کند اما ایثار و مقاومت همین مردم سبب شد پس از یک سال، حصر آبادان شکسته شود.

معاون رئیس جمهور عنوان کرد: نام آبادان در تاریخ انقلاب ما می‌درخشد و این موضوع سبب افتخار همه ما است.

وی با اشاره به روحیه بالای خانواده شهدا، خاطر نشان کرد: این خانواده‌ها هم مشکلاتی دارند و ما از این مشکلات آگاهیم و در حد امکان سعی می‌کنیم مشکلاتشان را پاسخ دهیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: هر چه به بازماندگان شهدا خدمت کنیم جبران فداکاری، ایثار و مقاومتی که داشته‌اند نمی‌شود و فقط می‌توانیم به فرموده رهبر معظم انقلاب از آن‌ها سپاس گذاری و قدردانی کنیم چرا که آرامش امروز ما مرهون زحمات این عزیزان در سراسر کشور است.

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 345339