توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان سینمایی:
جشنواره فیلم وارش مورد حمایت سازمان سینمایی است
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۳
رئیس سازمان سینمایی با تاکید بر ارتقاء رویدادهای ملی فرهنگی در استان، گفت: جشنواره فیلم وارش مورد حمایت سازمان سینمایی است.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از کمیته خبری جشنواره سراسری فیلم وارش، حجت الله ایوبی در جلسه شورای سیاست‌گذاری هشتمین جشنواره فیلم کوتاه وارش اظهار داشت: مازندران در تمامی برنامه‌ های فرهنگی و هنری که برگزار کرده، میزبان شایسته ای بوده است.

وی افزود: رویدادهای ملی و فراملی در مازندران به نحو احسن پیگیری و برگزار می‌شوند.

ایوبی گفت: باید مردم پای کار بیایند و فیلم‌های بسیار خوبی به جشنواره راه پیدا کند و سطح کیفی این جشنواره بالاتر از قبل باشد.

رئیس سازمان سینمایی افزود: بنده جشنواره زدگی را قبول ندارم و با آن محالف بوده، اما جشنواره  یک آیین است و برای زنده نگه داشتن آیین‌ها باید هزینه کرد و در این آیین‌ها به هنرمندان بها داد و ایجاد انگیزه کرد.

ایوبی گفت: باید جشنواره وارش را به سمت و سویی هدایت کنیم که این رویداد هویت فرهنگی شهر میزبان محسوب شود.

وی به فضای سینماها در دهه 60 اشاره کرد و گفت: مردم در آن سال‌ها به سینما ها می آمدند تا فیلم ببینند، زیرا در آن زمان به جز مواردی در تلویزیون، تنها سینما می‌توانست این نیاز را تامین کند.

ایوبی افزود: امروز با انبوه دستگاه‌های تصویری، الکترونیکی و اینترنتی دستیابی جوانان به فیلم کار دشواری نیست. در این عصر باید با بها دادن به این آیین‌ها و جشنواره‌ها موجی را که جوانان امروز بر آن سوار هستند را به سمت و سوی اصلی هدایت کرد.

وی گفت: مازندران جزو نوادر استان‌هایی بوده که به هنر  و هنرمند و فرهنگ اهمیت می‌دهد. هرجا که فرهنگ و هنر در دستور کار استاندار قرار گیرد پیشرفت خواهد کرد. وارش جزو جشنواره‌های مهم ملی در سازمان سینمایی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به سیاست‌های جدید سازمان، گفت: امسال با سیاست جدید دیگر فجر به صورت استانی برگزار نخواهد شد، مگر اینکه خود استان درخواست دهد و پای کار بیاید. بایدجشنواره‌های استانی را احیا و تقویت کنیم.

محمدعلی سجادی، سید محمد مهدی طباطبایی نژاد، مهدی قربان پور، کیوان کثیریان، خسرو معصومی، علی دنیوی ساروی و افسانه منادی به عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه وارش هستند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 355031