توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سلام نیشابوربه خط شكنان عملیات بدر
يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۶
یادواره بیش از 150 شهید والامقام عملیات غرور آفرین بدر نیشابور با عنوان «سلام خط شكن »19 الی 21 اسفند 93 در شهرستان نیشابوربرگزار می شود
به گزارش عرش نیوز . عباس كرخی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام این خبر اظهاركرد: امروز در مرور کتاب آزادگی، ایثار و مقاومت بار دیگر با برگزاری یادواره شهدای عملیات بدر نیشابور و رمز یا فاطمه الزهرا (س) تلاش می‌کنیم تا به نسل آینده این فرهنگ غنی را انتقال دهیم که جمهوری اسلامی ایران این ۳۶ سال حیات و امنیت پایدار خود را از فرهنگ ایثار و شهادت دارد.

وی گفت: عملیات غرور آفرین بدر در اسفند ۱۳۶۳در منطقه هورالهویزه وجزیره مجنون با رمز یا فاطمه الزهرا (س) انجام شد که در این عملیات‌ رزمندگان دلاورنیشابوری به فرماندهی شهید سید احمد عابدی فرمانده گردان عبدا... با تمام قدرت، توان و شجاعت کامل حاضر شده و توانستند رزمندگان اسلام را به سمت غلبه بر اهریمنان هدایت کنند.

كرخی خاطرنشان کرد: ما با برگزاری چنین یادواره‌هایی سعی می‌کنیم تا فرهنگ ناب دوران دفاع مقدس را که برگرفته از روحیه ایثار و فداکاری است احیا کرده و تقویت کنیم که قطعا حضور آحاد مردم در این یادواره‌ها و برنامه‌های ارزشمند می‌تواند نقطه قوت باشد.

عضو ستاد برگزاری یادواره شهدای عملیات بدردر نیشابوریادآورشد: ما طی سه روز ۱۹ الی ۲۱ اسفند۹۳ اقدام به برگزاری این یادواره نموده ایم كه در ۱۹ اسفند ۹۳ ساعت ۳۰/۶ بعد از ظهر مراسم شب شعر وخاطره «مقاومت »در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابوربر گزار خواهد شد.

وی عنوان داشت : نمایشگاه عكس عملیات بدر آثار محمد علی عابدی عكاس دوران دفاع مقدس واز بازماندگان این عملیات غرور آفرین نیز ۱۹ و۲۰ اسفند۹۳ در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برپا خواهد شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور بیان كرد:۲۰ اسفند ۹۳ ساعت ۳۰/۶بعدازظهر نیز یادواره بیش از ۱۵۰ شهید والامقام عملیات غرور آفرین بدرنیشابور در محل فرهنگسرای سیمرغ و حضور سخنرانان مطرح كشور،خاطره گویی علی دلبریان و مداحی حاج كاظم ذوقیان و اجرای سرود، شعر، كلیپ و... از برنامه های این یادواره خواهد بود.

كرخی اذعان كرد: همچنین ۲۱ اسفند ۹۳ مراسم دعای كمیل در محل هیات ابوالفضلی نیشابور با مداحی حاج كاظم ذوقیان یادبود شهدای عملیات غرور آفرین بدر نیشابوربرگزار می شود.

وی افزود :این یادواره باتشكیل ستادی مردمی وهمراهی آستان قدس رضوی،معاونت استانداری وفرمانداری، تیپ زرهی ۲۱ امام رضا«ع»،نیروی مقاومت بسیج ، مجمع انصارالحسین«ع» ،آموزش وپرورش ، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ،كمیته امداد و بنیاد شهیدوامورایثارگران نیشابور برگزار می گردد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابورتصریح كرد: عامل اقتدار فعلی نظام و به چالش کشیده شدن آمریکا در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون خون های ریخته شده شهدا ست و اکنون که ریشه داعش به دست ایران در حال خشکیدن است اقتدار ایران و مقبولیت آن در جهان در حال گسترش است.
کد مطلب: 366732