توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بازگشایی مرز سومار فرصتی بی‌نظیر تجاری برای کرمانشاه است
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۹
استاندار کرمانشاه گفت: بازگشایی مرز سومار فرصت بی‌نظیر تجاری برای استان بوده و موجب توسعه تجارت مرزی بین دو کشور ایران و عراق خواهد شد.

به گزارش عرش نیوز؛ابراهیم رضایی‌بابادی پیش از ظهر امروز در کارگروه صادرات استان کرمانشاه اظهار داشت: استان کرمانشاه به‌دلیل هم‌مرز بودن با کشور عراق و اقلیم کردستان شرایط مناسبی را برای صادرات دارد.

وی با بیان اینکه باید شرایط استان در بازارهای تجاری عراق بهبود یابد، افزود: انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت‌های عراقی فرصتی مناسب برای رسیدن به اهداف مطلوب است.

استاندار کرمانشاه رسیدگی به امور بازارچه‌های مرزی استان کرمانشاه را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت نیز تمام تلاش خود را در راستای ایجاد امکانات لازم در بازارچه‌های مرزی به کار می‌گیرد.

این مسئول ساماندهی بازارچه پرویزخان را مورد اشاره قرار داد و افزود: اکثر ادارات مرتبط با تجارت‌های مرزی تا هفته آینده فرصت دارند که در پایانه مرزی پرویزخان برای رونق فعالیت‌های این مکان مستقر شوند.

رضایی‌بابادی خاطرنشان کرد: بازگشایی مرز سومار نیز فرصت بی‌نظیر تجاری برای استان بوده و موجب توسعه تجارت مرزی بین دو کشور ایران و عراق خواهد شد.

به گفته وی، بازارچه تیله‌کوه نیز با دارا بودن موقعیت بسیار مناسب رونق تجارت مرزی را برای شهرستان‌های سرپل‌ذهاب و ثلاث‌باباجانی فراهم می‌کند.

منبع:فارس

کد مطلب: 328437