توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پوشش زنده/ رئیس‌جمهور در نشست خبری استان گلستان:
ایجاد منطقه آزاد در اینچه‌برون؛ اجرای ۱۲۱ پروژه عمرانی در گلستان؛ اجرای راه‌آهن گرگان - مشهد
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۵۵
نشست خبری رئیس‌جمهور با خبرنگاران استان گلستان ‌دقایقی پیش ‌آغاز شد.
به گزارش عرش نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در دومین روز از دهمین سفر استانی خود پس از پایان جلسه شورای اداری گلستان در جمع خبرنگاران استان ‌حضور یافت.

رئیس‌جمهور در بخش ابتدایی سخنان خود با اشاره به ضرورت سفر‌های استانی هیئت‌ دولت اظهار داشت: فلسفه اصلی سفر این است که در سفر‌ها، مطالبات و نظرات و سخنان مردم را بشنویم و درمورد حل و فصل آن‌ها در حد توان دولت بررسی‌هایی و تصمیماتی صورت گیرد نیز تصمیماتی برای کمک به استان‌ها که مورد بحث و بررسی قرار گرفته، اعلام شود.

وی افزود: البته ما در این سفر یک کار منطقه‌ای و بین‌المللی هم داشتیم که بسیار ارزشمند بود و آن افتتاح خط آهن ترانزیتی شرق دریای خزر بود. این کریدور جدید جنوب به شمال در کنار کریدور قبلی از مسیر سرخس - تجن بود که راه‌آهن کشور را به آسیای مرکزی متصل می‌کند لذا این خط آهن اهمیت ویژه‌ای دارد.

حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: این خط آهن از طریق قزاقستان ما را به چین و روسیه متصل می‌کند، از سوئی می‌توانیم راه آهن آن‌ها را به جنوب کشور و دریای خلیج فارس و مدیترانه متصل کند.

وی با اشاره به دیدار سه‌جانبه با روسای جمهور ترکمنستان و قزاقستان گفت: در این دیدار بحث‌های مفصلی پیرامون گسترش روابط میان سه‌ کشور صورت گرفت. امیدواریم بتواند این طرح امیدواریم بتواند تحول خوبی برای کل منطقه و هم برای ایران و کشورهای همسایه به‌وجود بیاورد.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: البته در بحث توسعه خطوط ریلی، راه‌آهن گرگان - مشهد جزو برنامه‌هایی است که دولت آن را مورد تصویب قرار داده و دنبال خواهد کرد. در سفر به مشهدمقدس قول دادیم آغاز و شروع کنیم چراکه این راه‌آهن می‌تواند هم برای مردم استان و هم برای کشور بسیار تأثیرگذار و موثر باشد.

وی در ادامه سخنانش به تصمیمات دولت مبنی بر ایجاد منطقه آزاد در استان گلستان اشاره کرد و افزود: یکی از مسائل بسیار حائز اهمیت برای استان گلستان "منطقه آزاد" است که دولت در این راستا ایجاد منطقه آزاد در اینچه‌برون را مورد تصویب قرار داده است تا بتوانیم این منطقه را یک مرکزی برای انبار‌کردن موادی که از کشورهای مختلف به آن‌جا خواهد آمد، تبدیل کنیم. قطعا این تصمیم سبب تحول صنعتی در کل استان گلستان می‌شود. انشاءالله این تصمیم را دولت تبدیل به یک لایحه و سپس تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌کند.

حجت‌الاسلام روحانی در ادامه سخنانش با بیان اینکه مسئله گردشگری استان گلستان مدنظر دولت است، گفت: این استان استعداد فراوانی در زمینه گردشگری داشته و برای جذب گردشگران داخلی و خارجی جاذبه‌های طبیعی فراوانی دارد.

وی تصریح کرد: گلستان به هر حال استانی ساحلی بوده و در کنار دریای خزر واقع شده است، این استان دارای مردمی مهربان و مهمان نواز است می‌تواند یک منبعی برای اقتصاد و تحول در استان گلستان باشد. یکی از مواردی که در این سفر مورد تأکید قرار گرفت تبدیل جزیره و یا شبه‌جزیره آشوراده به یک مرکز گردشگری است.

این خبر درحال تکمیل است...

منبع: تسنیم
کد مطلب: 338238