توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
"ارزش‌های انقلاب اسلامی گره خورده با هویت عاشورا است"
آیت‌الله دری‌ نجف‌آبادی: انقلاب اسلامی مانع پیشروی رژیم صهیونیستی در منطقه شد
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۴
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: هربار که اسرائیلی‌ها تصمیم گرفتند مرتکب جنایتی شوند، جلو می‌آمدند، اما پیروزی انقلاب اسلامی مانع از رسیدن آنان به اهداف شومشان شد.
به گزارش عرش نیوز، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی پیش‌از ظهر امروز در کنگره شهدای دانشجوی این استان که در دانشگاه آزاد اسلامی اراک برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی سبب شد تا پرچم‌بیداری اسلامی در منطقه بر افراشته شود.

وی افزود: پرچم بیداری اسلامی که با تدبیر امام راحل(ره) و رشادت‌ها و جانبازی‌های رزمندگان اسلام در منطقه برافراشته شده، امروز بر دوش مقام‌معظم رهبری نهاده شده است. باید به‌خاطر داشت که ارزش‌های انقلاب اسلامی گره خورده با هویت عاشورا است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: راهی را که شهدای ما در آن قدم نهادند، راهی است که سرور و سالار شهیدان و شهدای صدر اسلام مانند حمزه سیدالشهدا و جعفر طیار برای آنان گشودند. به راستی که آنان چراغی را در زندگی ما برافروختند که اگر نبود ما در حصار مادیت و تحلیل سیاست غلط غربی‌ها از حیات و هستی ساقط شده و راه به سوی خدا و عشق و ایثار را نمی‌آموختیم.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی با اشاره به درسی که شهدا به ما دادند، گفت: اگر شهدا نبودند ما هرگز راه پیش‌قراولی و جانفشانی در راه دوست را نمی‌آموختیم و شهدا با الگوگیری از مکتب کربلا این راه را به ما نشان دادند؛ ما باید در این راه گام برداریم تا بتوانیم به اهداف انقلاب اسلامی و اسلام برسیم.

وی افزود: در عصر کنونی خداوند بر ملت ایران به ویژه استان مرکزی منت نهاد و شخصیت تاریخی امام خمینی(ره) از این استان برخاست تا در برابر ظلم و جور بایستد. ما شاهد بودیم که پس از حادثه مدرسه فیضیه امام راحل با اعلام اینکه غارتگری یعنی شاه‌دوستی و در همان سال ۴۲ بود که با اعلامیه خود، تقیه را حرام و اظهار حقایق را واجب دانستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: امام راحل شاگرد مکتب امام حسین(ع) بود که فرمودند:" ذلت در مکتب ما نیست آنچه که هست شرف است" و این همان فرهنگی است که باید در جامعه احیا شود.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی با اشاره به اقدامات رژیم غاصب اسرائیلی گفت: در سال ۱۹۶۷ شاهد بودیم که در ۶ روز اسرائیلی‌ها توانستند بیش از دو‌سوم آنچه را که اشغال کرده بودند، شامل جنوب لبنان را تصرف کنند. هربار که اسرائیلی‌ها تصمیم گرفتند که مرتکب جنایتی شوند به مانند کفتار مست جلو می‌آمدند، اما پیروزی انقلاب اسلامی مانع از رسیدن آنان به اهداف شومشان شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: به برکت بیداری اسلامی بود که شاهد مقاومت مسلمانان در غزه و فلسطین و دیگر سرزمین‌های اشغالی بودیم. همچنین سبب شد تا مسیر اقدامات رژیم اسرائیلی تغییر کند و مقاومت ۳۲ روزه حزب‌الله در لبنان نشان از موج بیداری اسلامی در منطقه است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 343836