توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پرداخت خسارت باغداران کردستان
يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۳
نماینده مردم سنندج در مجلس خواستار جبران خسارت کشاورزان و باغداران کردستانی شد که محصولات باغی‌شان در اثر سرمازدگی از بین رفته است.
به گزارش عرش نیوز، سالار مرادی با اشاره به سرمازدگی محصولات باغی استان کردستان به ویژه در اواسط تعطیلات فروردین، اظهار کرد: متاسفانه کشاورزان ما متحمل خسارات زیادی شده‌اند. در کردستان بیش از ۱۲ هزار هکتار از باغات دچار سرمازدگی شده و حدود ۷۴ هزار تن از محصولات باغی به ویژه محصولات هسته‌دار دچار ریزش شده است.

وی افزود: کشاورزان کردستانی در این سرمازدگی و یخبندان بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت دیده‌اند و این نیازمند توجه است. ما انتظار داریم دولت نسبت به جبران خسارت کسانی که بیمه محصولات کشاورزی نداشته‌اند و همچنین استمهال وام‌های آنها اقدام عاجل به عمل آورد.

مرادی با اشاره به کاهش سوخت ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی نیز، تصریح کرد: با توجه به اینکه کشاورزی بستر اصلی تولید در کشور است و به ویژه در استان کردستان، معیشت و زندگی مردم بیشتر کشاورزی است باید در اختصاص سوخت به ماشین‌آلات کشاورزی تجدیدنظر شود.

نماینده مردم سنندج در مجلس همچنین از وزیر نیرو خواست تا نسبت به حل مشکل کم‌آبی و بی‌آبی در کردستان و انتقال آب اقدام کند.

وی در پایان تعیین تکلیف بازرسان وزارت صنعت و معدن را نیز خواستار شد و گفت که با توجه به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها باید اعتمادسازی و ایجاد آرامش در دستور کار مسئولین دولتی قرار گیرد.
منبع:ایسنا
کد مطلب: 261233