توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دادستان سمنان:
دستگاه قضا پرونده سانحه قطار سمنان را قاطعانه پیگیری می‌کند
جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۴
دادستان مرکز سمنان بااشاره به آخرین وضعیت پیگیری‌های پرونده سانحه قطار سمنان،از پیگیری قاطعانه دستگاه قضا در این پرونده خبردادوگفت:اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته(ازسوی رسانه‌ها)هیچگونه نقشی درروند رسیدگی به پرونده و تعیین میزان تقصیر مقصر یامقصران ندارد.
به گزارش خبرگزاری عرش نیوز، حیدر آسیابی بعدازظهر امروز در نشستی با اعضای کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در مرجع قضایی در مرکز استان سمنان گزارشی از بررسی‌های خود را به مقامات قضایی رسیدگی‌کننده به این پرونده ارائه دادند.

وی با اشاره به اینکه پرونده سانحه قطار سمنان با توجه به دستورهای مقام معظم رهبری و رئیس دستگاه قضا و پیگیری‌های ویژه رئیس‌کل دادگستری سمنان جزو پرونده‌های ویژه دادگستری سمنان است افزود: اعضای کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن گزارش بررسی‌های تخصصی خود را به‌صورت مکتوب به دستگاه قضا اعلام کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به اینکه دستگاه قضا عدم انجام کارهای تبلیغاتی درباره پرونده‌ها و رسیدگی کامل به آن را رویه و رویکرد اصلی خود قرار داده است عنوان کرد: با توجه به اینکه اطلاع‌رسانی از جزئیات پرونده سانحه قطار به رسانه‌ها و مطبوعات تا ختم مراحل تحقیقات و رسیدگی، ضرورتی ندارد؛ اطلاع‌رسانی کلیات پرونده به اصحاب رسانه و مردم در این زمینه انجام‌شده است.

آسیابی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته و اعلام آمار و ارقام حتی مقصران حادثه، هیچ‌گونه نقشی درروند رسیدگی به پرونده و تعیین میزان قصور مقصر یا مقصران آن، در هر مسئولیتی که باشند نداشته و نخواهد داشت بیان کرد: تنها مستندات و واقعیت‌های این پرونده محور پیگیری‌های دستگاه قضا در این پرونده خواهد بود.

وی با اشاره به لزوم برخورد با مقصران این سانحه ریلی بیان کرد: دستگاه قضا پیگیر تکمیل این پرونده و رسیدگی قاطعانه و قانون‌مندانه به آن است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به اینکه رسیدگی بی‌وقفه و با دقت پرونده سانحه قطار وظیفه‌ای قانونی و شرعی برای دستگاه قضاست بیان کرد: پرونده سانحه برخورد دو قطار در سمنان، در دادستانی مرکز استان سمنان مطرح‌شده و برای تسریع در امر رسیدگی، تحقیقات و برای امور اداری، نیابت‌های مختلف به دادسراهای عمومی و انقلاب تهران، تبریز و شاهرود اعطاشده است.

آسیابی با اشاره به پیگیری مستمر رئیس‌کل دادگستری استان سمنان درزمینهٔ این پرونده مهم، از ارسال مستمر گزارش پیگیری‌ها و بررسی‌های دادسرای مرکز استان سمنان در هر مرحله از تحقیقات به مقامات قضایی مافوق خبر داد.

به گزارش عرش، این نشست با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان، دادستان شهرستان شاهرود و بازپرس شعبه سوم دادسرای مرکز استان سمنان و نیز اعضای کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن کشور برگزار شد.

در این نشست اعضای کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن کشور گزارشی از نحوه وقوع سانحه و دیگر موارد ارائه دادند.
کد مطلب: 391130