توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با افزایش وزش باد در اصفهان
آلودگی از آسمان نصف‌جهان رخ بر بست
شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۴۵
با افزایش وزش باد در نصف جهان و کاهش تردد خودروها در روزهای پایانی هفته، امروز هوای نصف‌جهان نسبت به روزهای قبل در شرایط بهتری قرار دارد و میانگین شاخص کیفی هوای امروز روی عدد ۷۰ است.
به گزارش عرش نیوز: غلظت ذرات معلق کوچک‌‌تر از ۲.۵ میکرون امروز روی عدد ۷۰ قرار گرفت که نشان از سالم بودن هوای امروز است.

این در حالی است که روز گذشته نیز این میانگین روی عدد ۷۰ بود و نسبت به روز قبل تغییر چندانی نداشته اما نسبت به روزهیا قبل خود تغییر چشمگیر داشته است.

امروز بزرگراه خرازی با شاخص ۸۳ بیشترین نقطه آلوده هر بود و پس از آن به ترتیب میدان احمد آباد و بلوار دانشگاه با شاخص ۷۳، چهارباغ خواجو با شاخص ۷۱، خیابان پروین با شاخص ۶۹، میدان امام حسین با شاخص ۶۴، خیابان رودکی با شاخص ۶۰ نقاط آلوده اصفهان بودند.

از سوی دیگر بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر خروج سامانه بارشی از استان است و بر این اساس آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد نسبتاً شدید و در مناطق شرق و شمال شرق وزش باد شدید در امروز پیش‌بینی شده است.

اما از روز یکشنبه تا دوشنبه مجدداً جوی آرام و پایدار بر روی استان حاکم می‌شود که بر این اساس در بخش های مرکزی و کلان شهر اصفهان شرایط برای غبار آلودگی فراهم بوده و بازگشت آلودگی را به همراه دارد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 361836