توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان:
۴۴درصد مرگ و میرهای استان سمنان ناشی از بیماری‌های قلبی-عروقی است‌
يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۲
مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان از بیماری‌های قلبی-عروقی به‌عنوان بیشترین عامل مرگ و میرها در این استان خبر داد و گفت: عامل ۴۴ درصد مرگ و میرهای استان سمنان در ۹ ماهه امسال ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی اعلام شده است.
به گزارش عرش نیوز، عباس قندالی در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران این استان اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه دو هزار و 482 واقعه مرگ در ثبت‌احوال این استان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه استان سمنان از نظر ثبت وقایع حیاتی در مهلت قانونی در رتبه اول کشور قرار دارد افزود: باتلاش‌های همکاران ما در ادارات و نمایندگی‌های ثبت‌احول و یاوران ثبت بیش از 99.6 درصد ولادت‌ها و فوتی‌های این استان در مهلت قانونی آن انجام می‌شود.

مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان ادامه داد: فرهنگ بالای مردم این استان، وجود روحیه بالای همکاری و فراهم‌بودن زیرساخت‌های لازم برای ثبت وقایع حیاتی مهمترین عامل توفیق این استان در ثبت وقایع در بازه زمانی قانونی است.

قندالی از تولد هفت‌هزار و 956 نوزاد در این استان در 9 ماهه اخیر خبر داد و تصریح کرد: سهم استان سمنان از مجموع ولادت‌های کشور در 9 ماهه امسال 7 دهم درصد بوده است.

وی با بیان اینکه ثبت آمار ازدواج‌ و طلاق‌های ثبت شده از دیگر وظایف این اداره کل است گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه 635 واقعه طلاق در سطح این استان ثبت شده که این رقم نیم‌درصد کل طلاق‌های کشور را شامل می‌شود.

مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان افزود: میانگین سن ازدواج مردان در این استان 27.5 سال و متوسط سن زنان استان سمنان در زمان ازدواج 23.3 سال است.

قندالی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون سه هزار و 156 واقعه ازدواج در دفاتر ثبتی این استان ثبت شده خاطرنشان کرد: 0.6 درصد از کل ازدواج‌های کشور در شهرستان‌های هشت‌گانه این استان ثبت شده است.
کد مطلب: 391338
 
 


پربازدیدترین