توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران خبر داد؛
خرید ۱.۵میلیارد تومانی ارشاد از ناشران بخش خصوصی در نمایشگاه کتاب
يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴
سخنگوی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از اختصاص یارانه ۱۵ میلیارد ریالی معاونت امور فرهنگی برای حمایت از ناشران خصوصی در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

 
به گزارش عرش نیوز به نقل از ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، همایون امیرزاده درباره اهداف طرح حمایت ۱۵ میلیارد ریالی از ناشران خصوصی در نمایشگاه کتاب تهران گفت: معاونت امور فرهنگی به منظور جبران بخشی از هزینه‌های ناشران شرکت‌کننده در سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران، شیوه‌نامه اجرایی تدوین کرده است.

 
وی افزود: در ایام برگزاری نمایشگاه ناشران با مراجعه به سایت Tibf.ir نسبت به ارایه فهرست کتاب‌های پیشنهادی خود که در نمایشگاه عرضه شده‌اند، اقدام خواهند کرد. از این رو به مانند سال گذشته کارشناسان برای بررسی کتاب‌ها از غرفه‌ها بازدید نخواهند کرد و صرفاً اظهارات مستند ارائه شده از سوی ناشران در سایت نمایشگاه و یا بانک اطلاعات موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ملاک بررسی و انتخاب کتاب‌ها خواهد بود.

 
امیرزاده تاکید کرد: ناشران دولتی و خارجی مشمول موضوع این حمایت نیستند.

 
سخنگوی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره نحوه خرید از ناشران نیز گفت: میزان خرید از ناشران بر اساس متراژ غرفه‌ها و هزینه اجاره‌بهای ناشران محاسبه می‌شود. از این رو از ناشران غرفه‌های ۲۰-۹ متر تا سقف ۷۰ درصد اجاره‌بها، ۴۰-۲۰ متر تا سقف ۶۰ درصد اجاره‌بها، ۶۰-۴۰ متر تا سقف ۵۰ درصد اجاره‌بها، ۸۰-۶۰ متر تا سقف۴۰ درصد اجاره‌بها، ۱۰۰-۸۰ متر تا سقف  ۳۰ درصد اجاره‌بها و غرفه‌های بالای ۱۰۰ متر تا سقف ۲۰ درصد اجاره‌بها کتاب خریداری خواهد شد.

 
امیرزاده ادامه داد: میزان تخفیف کتاب‌های خریداری شده ۳۰ درصد قیمت پشت جلد و برای ناشران شهرستانی ۲۰ درصد محاسبه خواهد شد. قطعیت خرید کتاب از هر ناشر منوط به تایید شورای نظارت و ارزیابی نمایشگاه مبنی بر عدم تخلف ناشر است.

 
مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مراکز و نهادهای دریافت‌کننده کتاب نیز گفت: ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌های محروم کشور به منظور توزیع عادلانه و گسترده‌ در میان کتابخانه‌های شهرها و روستاهای استان، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و سایر نهادها، تمامی گروه‌های مورد تایید و شناخته شده مروج کتابخوانی، شهرهای نامزد پایتخت کتاب ایران و آبادی‌های عشایر و روستاهای دستدار کتاب دریافت‌کننده این کتاب‌ها خواهند بود.

 
بر اساس این گزارش، سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از تاریخ ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 391932