توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم ارومیه
وضعیت اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه نیاز به رسیدگی دارد
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۳
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اینک وضعیت اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه بسیار اسف‌بار است تا جایی که بیماران به علت کمبود فضا، در راه‌روی بیمارستان بستری می‌شوند.

به گزارش عرش نیوز؛نادر قاضی‌پور با اشاره به مشکلات بخش سلامت این شهرستان اظهار داشت: بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه که 290 تخت‌خوابی است هم‌اکنون به 50 یا 60 تخت‌ کاهش یافته چون قسمتی از این بیمارستان تخریب شده و مشکلات فراوانی برای بیماران ایجاد شده است.

وی از کمبود تعداد پرستار در این بیمارستان اظهار تاسف کرد و افزود: متاسفانه در بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه به ازای 40 بیمار تنها 2 نفر پرستار وجود دارد که تعداد اندک پرستاران پاسخ‌گوی نیازهای بیماران نیست.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدون شک اگر برای حوزه بهداشت یک ریال هزینه شود باید به بخش درمان 1000 تومان اختصاص یابد بنابراین پیشگیری بهتر از درمان بوده و نیازمند سرمایه‌گذاری در بخش بهداشت احساس می‌شود.

قاضی‌پور گفت: متاسفانه درمانگاه تیپ یک و دو در مناطقی مثل قوشچی، قره باغ، سرو، سیلوانا و هشتیان وجود ندارد و در این باره اگر مسئله بهداشت در مراکز بخش،گسترش یابد از تعداد بیماران داخل شهر کاسته می‌شود بنابراین باید مسئله بهداشت باید بیش از درمان قابل توجه باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه بیمارستان زنان و زایمان کوثر ارومیه نیز با 100 سال قدمت وضعیت اسف‌باری داشته و خانم‌ها باید پیش و پس از پذیرش، به علت نبود تخت بیمارستانی در راه‌رو و در روی موزائیک‌ها دراز بکشند، باید ریاست دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و استاندار آذربایجان‌غربی در این زمینه اهتمام لازم را داشته باشند.

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 351431