توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شهید ماهشهری پس از 22 سال شناسایی شد
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۹
مزار شهید ماهشهری پس از گذشت 22 سال شناسایی شد.

به گزارش عرش نیوز؛جسد ناشناسی که سال 1371 توسط اهالی روستای امام‌زاده عبدالله در ساحل دریا کشف و به خاک سپرده شد پس از گذشت 22 سال مشخص شد متعلق به شهید طالب حیدری است.

برادر این شهید در این ارتباط گفت: برادرم سال 1371 در آب‌های نیلگون خلیج فارس به شهادت رسید و پیکرش پیدا نشد.

کریم حیدری افزود: در همان برهه زمانی یک جسد ناشناس توسط اهالی روستای امام‌زاده عبدالله کشف و با هماهنگی پاسگاه محل به خاک سپرده شده بود.

وی ادامه داد: دلم گواهی می‌داد که این جسد ناشناس متعلق به برادر شهیدم باشد به همین خاطر از سال گذشته پیگیر انجام آزمایش دی‌.ان‌.ای شدم.

برادر شهید طالب حیدری اظهار کرد: پس از دوندگی‌های فراوان توانستم از مرجع قضایی مجوز نبش قبر بگیرم و یک مهره از گردن جسد ناشناس را برای انجام آزمایش‌های لازم تحویل دادم.

حیدری خاطرنشان کرد: متأسفانه آزمایش از مهره گردن جواب نداد و از بنده یک از دندان‌های جسد را خواستند که مجدداً نبش قبر کرده و یکی از دندان‌ها را برای انجام آزمایش تحویل دادم.

وی اظهار کرد: روز گذشته از معراج شهدا تماس گرفتند و اعلام کردند که نتیجه آزمایشات با خون فرزندان شهید مطابقت و هم‌خوانی دارد.

برادر این شهید تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم برای انتقال پیکر شهید به ماهشهر توسط سپاه در حال انجام است و به زودی مجوزهای این امر صادر خواهد شد.

حیدری اضافه کرد: پس از انجام مراحل قانونی مراسم تشییع پیکر شهید انجام و در مزار شهدای ماهشهر به خاک سپرده خواهد شد.

منبع:فارس

کد مطلب: 350711