توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مجلس:احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به مصلحت کشور است
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۸
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: احیا و تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی به نفع و مصلحت کشور است.
به گزارش عرش نیوز؛'محمدرضا خانمحمدی' احیای سازمان مدیریت وبرنامه ریزی از سوی دولت تدبیر وامید را اقدامی مثبت وارزشمند برشمرد وافزود:نظارت های قوی و مستمر براین سازمان می تواند اجرای برنامه ها و سیاست های مدون را بیش از گذشته تسهیل کند.

وی یادآوری کرد: انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سالهای گذشته تبعات و مشکلات گوناگونی را برای کشور به دنبال داشت.

خانمحمدی تصریح کرد: نوعی قدرت مطلق و بروز انحرافات متعدد در سازمان مدیریت و برنامه ریزی گذشته موجب خلل در فعالیت های هدفمند و تعریف شده آن شد.

وی اظهار کرد: این روند و نبود نظارت های لازم فضا را برای لابی گری های اشخاص مختلف فراهم کرد.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشرفت کشورهای موفق به مدیریت، برنامه ریزی وبودجه بندی مناسب و با مهیاکردن زیرساخت های لازم آن بر می گردد و این از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی بیان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی نباید از مسیر اصلی خود خارج شود و حرکت در مسیر تعیین شده نتایج بهتری را برای کشور ترسیم می کند.

خانمحمدی، تشکیل معاونت کنترل و نظارت راهبردی و عملیاتی، تفکیک شرح وظایف اقتصادی سازمان دربرابر وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی، تنوع بخشی به منابع درآمدی طرح های ملی و پوشش طرح های ملی و استانی را از جمله الزامات احیای این سازمان ذکر کرد.

شورای عالی اداری دوشنبه 19 آبان در اجرای دستور رییس جمهوری، احیا و تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استانی را تصویب کرد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اسفند 1387 از ادغام دو سازمان امور اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 330911