توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
احتمال جیره‌بندی آب سنندج در ماه‌های آینده
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۷
شهرستان سنندج تا پایان مهرماه، ذخیره آب دارد و در صورت عدم صرفه‌جویی و کمبود بارندگی ناچار به جیره‌بندی آب در ماه‌های آینده می‌شویم.
به گزارش عرش نیوز؛«معتصم بهنام‌فر» در جلسه‌ی کمیسیون عمران شورای شهر سنندج در رابطه با وضعیت آب مناطق منفصل شهری اظهار کرد: 10 هزار انشعاب آب غیرمجاز در نایسر وجود دارد.

 

وی افزود: میزان مصرف آب در انشعاب‌های غیر مجاز چند برابر انشعاب‌های دارای کنتور و مجاز است، بنابراین سازوکار و راهکارهایی برای برخورد با دارندگان انشعاب‌های غیر مجاز در نظر گرفته شده است.

 

مدیر امور آب و فاضلاب شهری با اشاره به اینکه کیفیت آب شرب نایسر هم‌اکنون مشکلی ندارد، خاطرنشان کرد: اقداماتی از قبیل لوله‌کشی آب از منبع برازان به نایسر با صرف هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد تومان برای برطرف کردن مشکل آب در نایسر انجام شده است.

 

بهنام‌فر تصریح کرد: هم‌اکنون 70 درصد مشکل آب نایسر برطرف شده است و طی دو ماه آینده نیز 30 درصد باقی‌مانده برطرف می‌شود به جز مناطق مرتفع که در مجموع حدود هشت درصد مناطق در نایسر را شامل می‌شود.

 

وی ادامه داد: طبق آمار امور آب، سنندج تا پایان مهرماه، ذخیره‌ی آب دارد و در صورت عدم صرفه‌جویی و نبود بارندگی، به ناچار باید آب این شهرستان را جیره‌بندی کرد.

 

مدیر امور آب و فاضلاب شهری در رابطه با کیفیت آب شرب سنندج نیز یادآور شد: آب شرب سنندج مشکلی از نظر کیفی ندارد و کل مخازن آبی شهر سنندج شست‌وشو شده‌اند.

 

بهنام‌فر با اشاره به اینکه آب کردستان در وضعیت زرد است، خاطرنشان کرد: وضعیت زرد به معنی برابری تولید و مصرف است که صرفه‌جویی در مصرف آب، می‌تواند تا اندازه‌ای به برطرف کردن این مسأله کمک کند.

 

وی یادآور شد: سد آزاد برای بهره‌برداری آب برای تأمین آب سنندج در دست احداث است و در صورت پیشرفت برنامه‌های در دست اجرا، مشکل آب سنندج تا دی‌ماه برطرف می‌شود.

منبع:ایسنا

کد مطلب: 315918
 
 
 


پربازدیدترین