توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد:
نهادینه کردن نماز راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی است
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۵
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: نهادینه کردن نماز در جامعه راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش عرش نیوز،هادی زارع‌‌پور با اشاره به اهمیت نماز و نهادینه کردن آن در سطح جامعه اظهار کرد: اگر به نماز توجه بیشتری شود و آن را نهادینه کنیم بدون شک بسیاری از آسیب‌ها نیز برطرف می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها و مسئولان باید نماز را سرلوحه کار خود قرار دهند و همواره آن را برپا دارند، گفت: در صورتی که هر دستگاهی وظایف محوله خود را انجام دهد بخشی از مشکلات نیز هموار می‌شود.

زارع‌پور با بیان اینکه توجه کردن و اهمیت دادن به نماز عامل مهمی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه است، گفت: اگر افراد جامعه به خدا توکل داشته باشند و همواره آن را در همه امور یاد کنند و نماز را به پا دارند از گزند آسیب‌ها نیز در امان هستند.

این مسئول از برنامه‌های مهم آموزش و پرورش در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» را ترویج و تعمیق فرهنگ نماز عنوان کرد و گفت: به منظور نهادینه کردن این مهم در سطح استان دستورالعملی را به مدارس ارسال کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از برنامه‌های اجرایی در سال جدید را آموزش علمی نماز ویژه آموزشگاه‌های ابتدایی، جشن عبادت تکلیف ویژه دانش‌آموزان ابتدایی دختر و راهنمایی پسر، طرح تقلید و مرجعیت ویژه مدارس، طرح خانه، مدرسه مسجد و مسابقات قرآنی عنوان کرد.

زارع‌پور در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش برنامه‌های زیادی در راستای اهمیت بخشیدن به نماز و نهادینه کردن آن در سطح مدارس دارد، گفت: اجرای طرح پله‌های آسمانی، اقامه نماز در مدارس و ادارات و احداث نمازخانه توسط اداره کل نوسازی مدارس از دیگر برنامه‌های اجرایی آموزش و پرورش در استان است.

این مسئول با بیان اینکه به ستاد اقامه نماز برنامه‌هایی به صورت کشوری ابلاغ شده است، گفت: امیدواریم در سال «اقتصاد و فرهنگ» بتوان با فرهنگ‌سازی مناسب اقامه نماز در سطح ادارات، نهادها، ارگان‌ها و مدارس را نهادینه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از ادارات و ارگان‌های مختلف در سطح استان برپایی نماز در ادارات را خواستار شد و گفت: آموزش و پرورش آمادگی کامل برای اجرای برنامه‌های ابلاغی ستاد اقامه نماز در سطح استان را دارد.

زارع‌پور با اشاره به سخنان رئیس ستاد اقامه نماز استان مبنی بر ضعف استان در اجرای مسابقه وبلاگ‌نویسی با موضوع نماز بیان کرد: آموزش و پرورش آمادگی دارد بحث وبلاگ‌نویسی را در سطح مدارس مطرح و جامعه هدف خود را به این عرصه وارد کند./فارس

کد مطلب: 269514