توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سنگ آهن بافق با دستور دولت به بخش خصوصی واگذار می‌شود
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۰
فرماندار بافق گفت: براساس دستور معاون اول ریاست جمهوری، سنگ آهن مرکزی تنها با اعمال نظرات شهرستان و استان خصوصی سازی می شود.
به گزارش عرش نیوز، سید مهدی طلایی مقدم در جمع مردم بافق با اشاره بحث خصوصی‌سازی شرکت سنگ آهن مرکزی اظهار کرد: شهرستان بافق در بُعد مسائل توسعه‌ای بالاخص منابع معدنی که حتی کشور از آن‌ها منتفع شده، شرایط خاص دارد.

فرماندار بافق افزود: نگرانی مردم بافق از آینده شهرشان طبیعی است و بدون کاستی به مسئولان استان منتقل شده است.

وی با بیان اینکه استاندار یزد و معاون سیاسی امنیتی وی از ۵ ماه قبل در رابطه با شفاف‌سازی مسئله خصوصی سازی سنگ‌آهن مرکزی پیگیری‌هایی داشتند، بیان کرد: استاندار یزد در جلسه‌ای صراحتا اعلام کرد که تا به نتیجه مطلوب رسیدن و احقاق حق مردم شریف بافق دست از پیگیری‌های خود بر نمی‌دارد.

طلایی مقدم به برگزاری جلسه‌ای با حضور استاندار یزد و نماینده شورای اسلامی شهر بافق در تهران با مسئولان مربوطه کشوری اشاره کرد و گفت: استاندار یزد با دفاع همه جانبه از حق مردم بافق، در مقوله ۷۱/۵ درصد صندوق بازنشستگی فولاد، نظرات مساعد شهرستان و استان را تحت عنوان “متمم قرارداد” ارائه داد تا هیچ حقی پایمال نشود و آقایان هم موارد را پذیرفتند.

فرماندار بافق گفت: بنده اکنون فرزند بافق هستم، معاون سیاسی امنیتی استاندار هم که نیازی به معرفی ندارد، آقای میرمحمدی استاندار یزد نیز کاملا همراه مردم است و با تعاملی که میان مسئولان شهرستان وجود دارد باید از فرصت خصوصی‌سازی استفاده کامل را برد و نباید این فرصت مناسب را از دست داد، نباید احساسی عمل کرد.

طلایی مقدم بیان کرد: آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در نامه‌ای که به فرمانداری نیز ابلاغ شده، خطاب به وزرای دارایی و صنعت، معدن و تجارت دستور اکید داده است که نظرات استان و شهرستان در بحث خصوصی‌سازی سنگ آهن مرکزی در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق این دستور، هیچ حرکتی انجام نمی‌شود مگر با نظر استان و شهرستان صورت گیرد.

فرماندار بافق گفت: شرایط کنونی حساس است، مسئولان باید در فضایی آرام و دوستانه کار خود را انجام دهند، من فرماندار هم در احقاق حقوق مردم ذره‌ای کوتاهی نمی‌کنم.

فرماندار بافق اضافه کرد: آرامش شرط اول است و باید کمک کنید تا این فرصت بی‌سابقه از دست نرود، در انتهای این نمودار هستیم و رقبا منتظر سوء استفاده کردن از لغزش ما هستند.

وی با قدردانی از زحمات امام جمعه و اعضای شورای اسلامی شهر بافق در خصوص بحث خصوصی‌سازی سنگ آهن مرکزی، گفت: با اعتراض و اعتصاب نتیجه‌ای جز ایجاد ذهنیت منفی راجع به مردم بافق حاصل نمی‌شود.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 256617
 
 


رحمت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۳-۰۱ ۱۰:۵۹:۵۴
زمين از ما، آب و دانه ازما
جدايي از عيال و خانه ازما
چرامحصول، سهم ديگران است
گرفتند معدني دزدانه ازما
به قول يكي از نظرات دوستان در سايت بافق فردا هروقت خليج هميشه فار شد خليج ع . ر . ب . ي سنگ آهن بافق هم ميشه .... (51527)