توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وضعیت معیشتی کشتی گیران همچنان نا مناسب است
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۸
شیراز – مدیر تیم های ملی کشتی آزاد گفت: وضعیت معیشتی کشتی گیران علیرقم کسب بیشترین مدال همچنان نا مناسب است.
به گزارش عرش نیوز: علیرضا رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه عدم توجه به وضعیت کشتی گیران از گذشته تاکنون ادامه دارد تاکید کرد: بیشترین مدال تاریخ کشور مربوط به کشتی در رده های مختلف است اما هیچگاه به وضعیت این قهرمانان رسیدگی مناسب نشده است.

وی تصریح کرد: درآمد از ورزش کشتی به هیچ عنوان قابل مقایسه با خیلی از رشته های ورزشی نیست اما تا کنون غیرت و تلاش ورزشکاران است که با تمامی این نا ملایمت ها اجازه نداد کشتی به فراموشی سپرده شود.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد با بیان اینکه کشتی در زمان گذشته با امروز تفاوت چندانی نکرده است، گفت: تغییرات تنها در قوانین است اما جذابیت های کشتی هیچگاه کم نشده و بیشتر خواهد شد.

رضایی تصریح کرد: حس جوانمردی و دلاوری همیشه باید باشد که امروز هم این عناصر مهم در میان جوانان کشتی گیر کشور وجود دارد.

وی یادآور شد: نباید فراموش کرد که با برنامه ریزی های انجام شده امروز کشتی ایران روبه پیشرفت حرکت می کند.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد در خصوص وضعیت کشتی آزاد در استان فارس نیز تاکید کرد: در گذشته فارس دارای قهرمانان بزرگی از جمله "کرامت زرنگ" و "محمد علی فرخیان" را داشته اما امروز فارس در رشته فرنگی حرف برای گفتن دارد.

رضایی افزود: توان گذشته و امروز فارس نشان از پتانسیل بالای این رشته در استان بزرگ فارس دارد که باید مسئولین استان به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: فدراسیون این آمادگی را دارد که در راستای احیای کشتی آزاد استان فارس هر گونه همکاری لازم را داشته باشد که می توان با برگزاری کلاس های باز آموزی برای مربیان، حضور چهره های برجسته به استان و اردوهای کارگاهی برای جوانان با استعداد این رشته مشکل را برطرف کرد.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد تاکید کرد: اما برای رفع مشکل کشتی آزاد در استان فارس مهمترین حرکت را مسئولین و پیشکسوتان این استان می توانند آنجام دهند.

منبع: مهر
کد مطلب: 346815