توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۴۰ گروه راهدار مسافران را در جاده های سیستان و بلوچستان همراهی می کنند
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۶
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: تعداد ۴۰ گروه از راهداران در قالب تیم های سیار و ثابت مسافران و رانندگان را در محور های مواصلاتی شمال استان همراهی می کنند.

به گزارش عرش نیوز؛منصور ملاشاهی بیان داشت: به منظور امداد رسانی و کمک به رانندگان و مسافران در محور های مواصلاتی استان تعداد ۲۵ گروه در قالب گشت سیار و تعداد ۱۵ تیم در قالب پایگاه های ثابت در طرح زمستانی امسال شرکت دارند.

وی بیان داشت: به منظور جهت افزایش ایمنی عبور و مرور و آماده نگه داشتن محورهای مواصلاتی در فصل سرما تعداد ۸۵ دستگاه ماشین های سبک، نیمه سنگین و سنگین و همچنین تعداد ۴۷۰ نفر راهدار در جاده های استان استقرار می یابند.

وی افزود: طرح ایمنی زمستانه از ۲۵ آذر ماه سال جاری در محور های شمال استان آغاز و تا ۲۵ اسفند ماه سال و همزمان با آغاز طرح نوروزی ادامه دارد.

وی بیان داشت: به منظور اسکان موقت مسافران و رانندگان بازمانده در راه بر اثر حوادث غیر مترقبه از جمله سیل و یا برف تعداد ۱۲ باب راهدارخانه به امکانات مورد نیاز تجهیز شده است.

وی با بیان اینکه نسبت به ذخیره سازی مقادیر قابل توجهی شن و نمک در راهدارخانه های بین راهی اقدام شده است ادامه داد: در همین راستا جلسات متعددی با سایر دستگاه های مرتبط با بحث راه و ایمنی از جمله پلیس راه، جمعیت هلال احمر و اداره فوریت های پزشکی  و آتش نشانی برگزار و هماهنگی لازم ایجاد شده است.

منبع:مهر

کد مطلب: 342017