توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تنها ۳ روستای استان سمنان زیر پوشش بیمه مسکن روستایی قرار دارند
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۱
معاون استاندار سمنان بر ضرورت توجیه مردم درباره بیمه مسکن روستایی در استان تأکید کرد و گفت: متأسفانه در این باره تا کنون مسئولان استان خوب عمل نکردند.
به گزارش عرش نیوز،قدرت‌الله ابک در چهارمین نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان سمنان اظهارداشت: برای کاهش خسارات در برابر بحران‌های طبیعی و غیر‌طبیعی بیمه مسکن روستایی طرح مناسبی بوده و ضرورت این بیمه باید برای روستاییان توجیه شود.

وی با بیان اینکه تا کنون مزایای این طرح به خوبی برای مردم توجیه نشده است اضافه کرد: باید درباره بیمه مسکن روستایی اطلاع‌رسانی همگانی انجام شود تا مردم با مزایای آن آگاه شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار‌ سمنان با بیان اینکه تنها ۳ روستای استان سمنان زیر پوشش این بیمه قرار دارند افزود: روستاهای خیرآباد، مؤمن‌آباد سمنان و محمدآباد میامی ۳ روستای استان هستند که بیمه مسکن روستایی دارند.

ابک گفت: برای استان سمنان که دارای روستای زیادی است داشتن بیمه روستایی تنها برای ۳ روستای آن آمار خوبی نیست و این نشاندهنده این است که مردم روستا به خوبی درباره این طرح آگاه نیستند.

وی با اذعان به اینکه بیمه مسکن روستایی می‌تواند در زمان بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی بسیار کارساز باشد به زلزله کرمانشاه و مشکلات مردم روستا پس از وقوع این زلزله اشاره‌کرد و گفت: در صورتی که بیمه مسکن روستایی در روستاها اجرا شود در زمان بحران مشکلات کمتر بوده و مدیریت آن نیز سهل‌تر خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان از مسئولان استان خواست تا برای تبیین بیمه مسکن روستایی در استان اهتمام بیشتری داشته باشند.

ابک میزان هزینه بیمه هر واحد مسکونی روستایی را ۲۵۰ هزار ریال عنوان کرد و افزود: متأسفانه با وجود میزان هزینه کم این بیمه در استان سمنان استقبال خوبی از آن نشده وروستاهای کمی زیر پوشش این بیمه هستند.

وی با بیان اینکه باید مسئولان برای همگانی کردن این بیمه در روستاهای استان اهتمام بیشتری داشته باشند خاطرنشان کرد: اجرای بیمه روستایی برای ۲۰ درصد از روستاهای استان سمنان تا پایان سال هدفگذاری شده است.
کد مطلب: 392715