توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مرکل اذعان کرد: اسد قدرتمندتر از آن است که ما می‌خواهیم
چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
صدراعظم آلمان با اذعان به افزایش قدرت رئیس‌جمهور سوریه گفت این موضوع دلخواه غربی‌ها نیست.
به گزارش عرش نیوز به نقل از پایگاه خبری روسیاالیوم، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، اذعان کرد توان و قدرت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، افزایش پیدا کرده است؛ گرچه این مسئله باب میل غرب نیست.

او روز سه‌شنبه با اذعان به افزایش توان وقدرت رئیس جمهور سوریه در این کشور، گفت: این چیزی است که غرب آن را دوست ندارد و دلخواه غربی‌ها نیست.

صدراعظم آلمان در کنفرانس مطبوعاتی سالانه‌اش در برلین گفت: «بشار اسد قوی‌تر از آن است که من می‌خواهم».

مرکل در عین حال خاطر نشان کرد: این مسئله نافی ضرورت تحقق انتقال سیاسی در سوریه نیست.

او همچنین تصریح کرد: انتقال سیاسی چه بسا منجر به تحقق آشتی در داخل این کشور خواهد شد. مذاکرات در این زمینه به کندی پیش می‌رود.

پیش از این برخی مقامات غربی دیگر نیز مواضع خود را در قبال دولت سوریه تغییر دادند و اذعان کردند برکناری بشار اسد در شرایط کنونی به نفع سوریه نیست.

روز گذشته نیز امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، تاکید کرد این کشور در پی فرآیند مذاکرات «آستانه»، با ترکیه‌ای‌ها، ایرانی‌ها و روس‌ها هدف مشترک غلبه بر تروریست‌ها و احیای ثبات سوریه را دنبال می‌کند.

او گفت: در سوریه ما باید به جنگ پایان دهیم و در دو کشور سوریه و عراق باید به دنبال برقراری صلح و آرامش باشیم. درباره سوریه من از ماه مه گذشته بر این باور قرار گرفتم که باید شیوه‌ خود را عوض کنیم. ما با برقراری یک گفتگوی الزام‌آور با ترکیه‌ای‌ها و ایرانی‌ها توانستیم امور را به شکل قابل توجهی به پیش ببریم. بر این اساس ما با این سه کشور(ایران، روسیه، سوریه) هدف اولویت‌دار مشترک‌مان را تعریف کردیم که عبارت است از غلبه بر تروریسم و احیای ثبات در سوریه.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392418