توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
یک مسئول:
مردم تلویزیون را جوابگوی نیازهای خود نمی‌بینند
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۷
مسئول سازمان بسیج هنرمندان ایلام گفت: مردم تلویزیون را جوابگوی نیازهای خود نمی‌بینند به همین دلیل جذب شبکه‌های ماهواره‌ای می‌شوند.

به گزارش عرش نیوز،«محمود علیپور» اظهار کرد: امروزه بیشتر خانواده‌ها، زمان زیادی را در طول شبانه‌روز به تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای اختصاص می‌دهند و همین امر موجب تغییر در سبک زندگی آن‌ها شده است.

وی با بیان اینکه انزواطلبی، کاهش روابط عاطفی و خانوادگی از جمله آسیب‌های شبکه‌های ماهواره‌ای بر خانواده‌های ایرانی است افزود: خانواده‌ها به مرور جذب سریال‌ها و فیلم‌های ماهواره‌ای می‌شوند و در این میان از اثرات سوء این برنامه‌ها بر سبک زندگی و رفتارهای اجتماعی خود در امان نخواهند بود.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان ایلام اضافه کرد: امروز افراد جامعه، وسایل ارتباط جمعی ساده، همانند تلویزیون و یا ویدیو را جوابگوی نیازهای خود نمی‌دانند، به همین علت همیشه به‌دنبال راهی هستند که با وسایل مختلف با دنیای بیرون در ارتباط باشند.

 

علیپور با اشاره به اینکه دشمن با بهره‌گیری از فیلم‌ها و سریال‌های هدف‌دار سعی در خدشه‌دار کردن نهاد و بنیان خانواده دارند تصریح کرد: رسانه‌ها در ساختارهای ارزشی جامعه نقش بسزایی دارند و می‌توانند باعث تغییر نگرش افراد به مسائل اجتماعی و فرهنگی باشند.

وی تولید آثار جذاب شبکه‌های داخلی با محتوای دینی و اسلامی را بهترین روش برای غلبه بر تبلیغات مسموم بیگانگان دانست و گفت: با تهیه و تولید فیلم‌های متنوع و تأثیرگذار می‌توان تا حد زیادی مانع از ورود سبک زندگی غربی به خانواده‌های ایرانی شد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان ایلام تاکید کرد: برخورد با هجمه‌های بیگانگان برای تغییر سبک ایرانی اسلامی تنها وظیفه یک سازمان خاص نیست، بلکه تمامی بخش‌ها و نهادهای کشور باید در مبارزه با این رویکرد خصمانه غرب پیشگام باشند.

علیپور با بیان اینکه در فرهنگ ما بر خلاف فرهنگ غربی پوشیدگی، حجب و حیا سبب کرامت زن در جامعه است، گفت: زنان ایران اسلامی باید هوشیار بوده و بدانند بی‌حجابی، فقر فرهنگ دینی است.

وی با بیان اینکه همه ما به نحوی متوجه نفوذ فرهنگ غرب در جامعه شده‌ایم و این یک هشدار جدی برای خانواده‌های ایرانی است، تأکید کرد: مدیران فرهنگی جامعه، ضمن شناسایی تمام ترفند‌ها و حیله‌های بیگانگان مهاجم، باید آگاهانه و خلاقانه راه‌های نفوذ فرهنگ غرب را به‌ویژه میان جوانان مسدود کنند.

این فعال فرهنگی بیان کرد: از آن‏جا که این تهاجم، فرآیندی فرهنگی است، باید با ابزارها و سلاح فرهنگی با آن مقابله کرد و با توسعه تولیدات ویژه متناسب با فرهنگ ملی و دینی و استفاده از توان نیروهای متعهد و دلبسته به کشور در ساخت تولیدات فاخر و ارزشی به جنگ رسانه‌ای علیه برنامه‌های ماهواره و غرب رفت.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی اسلامی، گفت: رهبر معظم انقلاب، اسلام، خردورزی، اخلاق و رعایت حقوق را مؤلفه‌های اصلی فرهنگ صحیح می‌دانند و ما نیز باید به‌طور جدی تابع این موضوع باشیم./ایسنا

کد مطلب: 263916