توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار سیستان و بلوچستان:
عملیات اجرایی تصفیه‌خانه فاضلاب کلان شهر زاهدان زودتر انجام شود
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۸
استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از پروژه‌های آب و فاضلاب در زاهدان بر تسریع در عملیات اجرای تصفیه‌خانه فاضلاب زاهدان تاکید کرد.

به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب کلان شهر زاهدان اظهار کرد: کمبود منابع آب و قیمت تمام شده بالای آن در استان بر لزوم استفاده و بهره‌گیری از پساب تصفیه شده فاضلاب افزوده و این موضوع برای شهر زاهدان بسیار حیاتی و ارزشمند است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: شهر زاهدان در منطقه‌ای قرار گرفته که به لحاظ جغرافیایی جزو مناطق گرم و خشک محسوب می شود  و استحصال حتی یک قطره آب در این شهر بسیار ارزشمند و حیاتی است. 

این مسئول ادامه داد: رشد روزافزون جمعیت شهری وجود حجم عظیمی از فاضلاب ناشی از مراکز جمعیتی و نگرانی‎های زیست محیطی از سویی و کمبود منابع آب شیرین از سوی دیگر ضرورت بهره‌برداری مطلوب از پساب فاضلاب را گوشزد می‎کند.

وی استحصال آب از پساب فاضلاب‎های خانگی و صنعتی را برای آبیاری فضای سبز عمومی، کشاورزی و سیراب کردن زمین‌های خشک برای بالا بردن سطح آب چاه‎ها و صنعت را بسیار دارای اهمیت و ضروری خواند.

هاشمی گفت: با راه‎اندازی کامل تصفیه خانه و شبکه انتقال فاضلاب زاهدان و استحصال روزانه بیش از ٣٠٠  لیتر آب در ثانیه می‎توان فضای سبز این شهر را که همواره از مشکل بی آبی رنج می‎برد سیراب کرد.

وی بیان کرد: با تامین این میزان آب برای فضای سبز زاهدان دیگر هیچ مشکلی در زمینه توسعه فضای سبز و تغییر چهره این شهر از حالت خشک وجود نخواهد داشت  و می‎توان از آب استحصال شده برای فضای سبز، تقویت چاه‎های کشاورزی و تامین آب واحدهای صنعتی استفاده کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تصفیه خانه فاضلاب زاهدان در زمینی به مساحت ٢٤هکتار در شرق این شهر قرار دارد که در افق طرح جمعیتی حدود ٩٠٠ هزار نفر را زیرپوشش قرار خواهد داد.

این پروژه شامل ١٧ کیلومتر خط انتقال، مخزن و ایستگاه پمپاژ است که تاکنون ٤٣٠ میلیارد ریال برای احداث آن هزینه شده است.

کد مطلب: 269920