توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
800 هزارتن تختال فولاد هرمزگان در بازارهای داخلی و خارجی عرضه شد
يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۱
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: 800 هزارتن تختال تولیدی این شرکت در نیمه اول امسال در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رفت.
به گزارش عرش نیوز؛'مرتضی آقاجانی' روزیکشنبه درحاشیه سومین همایش پیاده روی کارگران و کارکنان این واحد تولیدی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40درصد افزایش یافته است.

وی گفت: این مقدار فروش تختال درحالی است که در این مدت به دلیل شرایط نامساعد جوی و کمبود برق و مواد اولیه کارخانه فولاد هرمزگان کاهش تولید داشت.

مدیر عامل فولاد هرمزگان افزود: در نیمه دوم امسال که مشکلات برق نیز کمتر است برنامه ریزی های لازم برای جبران کاهش تولید صورت گرفته طوریکه تا پایان امسال تولیدات این شرکت به حدود یک میلیون و 400 هزار تن افزایش می یابد.

وی از راه اندازی دو خط تولید گندله و یک خط نورد گرم بعنوان برنامه های در دست اقدام فولاد هرمزگان نام برد و ابراز امیدواری کرد که تا سال 1397 بهره برداری از این واحدها آغاز شود.

آقاجانی از کمبود مواد اولیه به خصوص گندله بعنوان یکی از مشکلات اصلی در زمینه افزایش تولید نام برد و خواستار اختصاص بخشی از تولیدات معادن سنگ آهن گل گهر سیرجان به فولاد هرمزگان شد.

سومین همایش پیاده روی فولاد هرمزگان به مسافت سه کیلومتر با شرکت یکهزار و 400 نفر از کارگران و کارکنان و مدیران و معاونان این شرکت برگزار شد.

فولاد هرمزگان چهارمین کارخانه بزرگ تولید فولاد در کشور در 13 کیلومتری غرب بندرعباس در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع شده که با برخورداری از آخرین دستاوردهای پیشرفته صنعت فولاد محصولاتی چون تختال، آهن اسفنجی تولید می کند.

این شرکت بعنوان یکی از پیشرفته ترین کارخانه فولاد کشور با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 500 هزارتن تختال عریض دیماه سال 90 به بهره برداری رسید.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 319726