توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سردار مومنی: 900 هزار نفر از زائران کربلا به کشور باز گشته اند
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۸
رییس پلیس راهور کشور گفت: تاکنون 900 هزار زائر ایرانی که از مرز مهران به کشور عراق و کربلا رفته بودند، به میهن بازگشته اند.
به گزارش عرش نیوز؛سردار اسکندر مومنی روز چهارشنبه در نشست با برخی مدیران دستگاه های اجرایی استان در پلیس راه کرمانشاه - ماهیدشت، اجرای موفق طرح پنج روزه (20 تا 25 آذر) اربعین حسینی را نتیجه هم افزایی و همکاری سایر دستگاه ها با پلیس بیان کرد.

وی ادامه داد: در این روزها امنیت خوبی در عرصه اجتماعی و در حوزه راه ها برقرار بود و در مرزها هم زائران با خیالی آسوده خودروهای خود را حتی تا 20 کیلومتر دورتر متوقف می کردند.

مومنی، آیین اربعین امسال را نمایش قدرت جهان اسلام و رزمایشی عالی برای محک زدن مدیریت بحران کشور عنوان کرد.

رییس پلیس راهور کشور همچنین با اشاره به کاهش تصادف های جاده ای در کشور در هشت ماه اخیر، این کار را حاصل تعامل و همکاری همه دستگاههای مسوول و دست اندرکار برشمرد.* کاهش هشت درصدی تلفات جاده ای استان کرمانشاه در هشت ماه اخیررییس پلیس راهور انتظامی استان کرمانشاه نیز از کاهش هشت درصدی تلفات جاده ای استان در هشت ماه اخیر خبر داد.

سرهنگ محمد مرادی در گزارشی افزود: در این مدت همچنین در تلفات صحنه حادثه کاهش 18 درصدی و در برخورد با تخلف ها نیز افزایش 20 درصدی داشته ایم.

وی ادامه داد: برای برقراری نظم ترافیکی در ایام اربعین در ستاد انتظامی استان، قرارگاهی فرعی به همین منظور تاسیس شد و در این مدت از توان شش تیم از استان های دیگر بهره گرفتیم.

سرهنگ مرادی اظهار کرد: پلیس در شش شهرستانی که بر سر راه تردد زائران قرار داشتند در آماده باش کامل بود و ترافیک در مبادی و پاسگاه های بین شهری استان در این مدت به حدی بود که گاه تا 200 اتوبوس هم برای ساعت زنی در پاسگاه های راهور توقف می کردند.* اعزام ناوگان درون شهری کرمانشاه به مهران برای بازگرداندن زائرانجانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه نیز از اعزام ناوگان حمل و نقل درون شهری کرمانشاه به مرز مهران برای بازگرداندن زائران کربلا خبر داد.

سرهنگ کیومرث عزیزی اظهار کرد: در ایام اربعین در شهر کرمانشاه به طور میانگین هر شبانه روز 30 هزار زائر در حسینیه ها و منازل در نظر گرفته شده، اسکان یافتند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344322