توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مهریز بالاترین سرانه عضویت کتابخانه‌های یزد را دارد
يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۷
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز گفت: با عضویت ۵۱۹۸ نفر در کتابخانه های عمومی مهریز، این شهرستان بالاترین سرانه عضویت کتابخانه‌های استان یزد را داراست.
به گزارش عرش نیوز، سعید قریشی،در مهریز با بیان اینکه مهریز بالاترین سرانه عضویت کتابخانه‌ها را داراست اظهار کرد: با عضویت ۵۱۹۸ نفر در کتابخانه‌های عمومی مهریز، این شهرستان بالاترین سرانه عضویت کتابخانه‌های استان یزد را داراست.

وی افزود: دو هزار و ۵۷۳ زن و دو هزار و ۶۲۵ مرد، عضو فعال کتابخانه‏‌های عمومی شهرستان هستند و به طور متوسط ماهیانه ۳۵۸۴ کتاب توسط این اعضا به امانت گرفته می‏شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز تصریح کرد: تعداد مراجعان به کتابخانه‌‏ها به طور متوسط در هر ماه ۹ هزار و ۱۷۲ زن و ۱۰ هزار و ۵۹۵ مرد می‌باشد که می‏توان گفت سرانه مراجعه روزانه به کتابخانه‏‌های این شهرستان ۶۵۹ نفر است.

وی افزود: این بدین معناست که کتابخانه‏‌های شهرستان مهریز توانسته‌‏اند جایگاه مناسبی جهت پرکردن اوقات فراغت و تأمین نیاز اطلاعاتی مردم کسب کنند.

قریشی یادآور شد: اداره کتابخانه‏‌های عمومی شهرستان مهریز در ابتدای سال ۱۳۸۸ و با هدف رسیدگی به حسن انجام و پیگیری امور مربوط به کتابخانه‏‌ها و کارکنان شهرستان مهریز و سایر اهدافی که در نهاد کتابخانه‏های عمومی کشور دنبال می‏شود تأسیس شد.

وی تصریح کرد: کتابخانه‏‌های تحت پوشش این اداره شامل شش باب کتابخانه شهری و پنج باب کتابخانه روستایی است که از این تعداد یک باب کتابخانه شهری و پنج باب کتابخانه روستایی در هفته دولت افتتاح شده است.

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی مهریز گفت: مجموع مساحت کتابخانه‌‏های تحت پوشش این اداره ۹ هزار و ۴۲۰ و مجموع زیربنای آن‏‏ها دو هزار و ۹۰ متر مربع می‏باشد که با افزوده شدن کتابخانه‏‌های جدید مجموع مساحت کتابخانه‏ها به ۱۱ هزار و ۱۰۰ و مجموع زیربنای آن‏ها به سه هزار و ۲۹۰ مترمربع افزایش یافته‏ است.

وی اظهار کرد: در کتابخانه‏‌های تحت پوشش این اداره مجموعاً ۵۵ هزار و ۱۰۱ عنوان و ۶۹ هزار و ۳۷۳ نسخه کتاب موجود است و هرماه به این تعداد افزوده می‌شود.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 253828