توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر کشور: ساماندهی بازارچه های مرزی در دستور کار قرار دارد
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۹
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: ساماندهی بازارچه های مرزی را در دستور کار قرار داده ایم زیرا با انجام این کار، بخش قابل توجهی از قاچاق کالا کاهش پیدا خواهد کرد.
به گزارش عرش نیوز؛روابط عمومی استانداری کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از حسین ذوالفقاری در حاشیه جلسه شورای تامین استان، یکی از راهکارها برای مبارزه با قاچاق را به صورت ایجابی و در راستای ساماندهی بازارچه ها و توجه به معیشت مردم مرزنشین عنوان کرد.

وی، اقدامات کنترلی را یکی دیگر از برنامه ها برای مبارزه با پدیده قاچاق برشمرد و اظهار داشت: در اجرای این کار، کنترل مرزها با دقت بیشتری صورت می گیرد تا اقدامات قاطعی در خصوص مبارزه با قاچاق صورت گیرد.

وی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای تقسیم کار برای مبارزه قاطعانه تر با پدیده قاچاق در سطح کشور افزود: کار مبارزه با قاچاق در مرکز به عهده ستاد مبارزه با قاچاق کالا گذاشته شده و در این راستا هماهنگی خوبی بین این ستاد و وزارت کشور صورت گرفته و در هفته آینده بحث جدی را در خصوص مبارزه با مسائل قاچاق در کشور خواهیم داشت.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در ادامه یکی از برنامه های سفر به کرمانشاه را شرکت در نشست تخصصی پیشگیری از جرم و همچنین بررسی وضعیت امنیت کشور بخصوص بررسی امنیت استان عنوان کرد که به صورت اساسی مباحثی در این راستا ارائه خواهد شد.

ذوالفقاری گفت: با توجه به شرایط موجود در عراق و هم مرزی این کشور با کرمانشاه، خوشبختانه این استان در بهترین شرایط امنیتی قرار دارد و در کل کشور هم این امنیت مطلوب وجود دارد بطوریکه امسال با کاهش جرائم عمومی در کشور روبرو بوده ایم.

وی اظهار کرد: با توجه به وضعیت عراق، مرزهای غربی کشور نسبت به گذشته حساسیت بیشتری پیدا کرده اند و در جلسه شورای تامین کرمانشاه که با حضور استاندار برگزار می شود، دیدگاه ها و بررسی های مختلفی را در این مورد ارزیابی خواهیم کرد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 355528