توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار درمیان مطرح کرد
بافت 30 تخته فرش اهدایی به عتبات عالیات در درمیان
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۶
فرماندار درمیان گفت: بافت 30 تخته فرش اهدایی به عتبات عالیات در شهرستان درمیان آغاز شده که کار بافت 10 تخته فرش تاکنون به پایان رسیده است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط‌عمومی فرمانداری درمیان، محمد بشیری‌زاده در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری عتبات عالیات شهرستان درمیان اظهار کرد: درسال جاری مردم ولایتمدار و مرزنشین درمیان حدود 12 میلیون تومان برای بازسازی و توسعه عتبات عالیات کمک کردند.

 
وی  تصریح کرد: حب و دوستی به اهل بیت(ع) و عشق به سلاله پاک پیامبر در دل مرزنشینان غیور درمیان ریشه در اعتقاداتشان داشته و ارادتشان به اهل بیت هرگز از بین نمی‌رود.

 
فرماندار درمیان از فرهنگ ولایی به عنوان ستون‌های استوار دین مبین و تجلی‌گاه بیداری اسلامی یاد کرد و گفت: حب اهل بیت در دل مردم درمیان محور وحدت و پیوند ناگسستنی در این شهرستان است.

 
بشیری‌زاده خاطرنشان کرد: کمک به بازسازی عتبات عالیات و بقاع متبرکه ائمه اطهار علیهم‌السلام سند افتخار مردم درمیان است.

 
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: مردم ولایتمدار و مومن خراسان جنوبی در سال گذشته بالغ بر 3 میلیارد تومان برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.

 
علی محمدی با اشاره به اینکه بازسازی عتبات عالیات در خراسان جنوبی از سال 83 آغاز شده است، افزود: با کمک مردم خراسان جنوبی تاکنون در کشور عراق 10 پروژه عمرانی به اتمام رسیده و در اجرای دو طرح مشارکت داشته‌اند.

 
وی از کمک 400 میلیون تومانی مردم استان به عتبات مقدسه از ابتدای  سال جاری خبر داد و اضافه کرد: همراهی در احداث مجتمع فرهنگی خدماتی سید‌الشهدا در کربلا، بیمارستان امام سجاد(ع)، مرمت و بازسازی مسجد صفویه در کاظمین با اعتبار 3.5 میلیارد تومان، اجرای طرح طلاکاری ابواب باب‌القبله حرم امامین عسکریین(ع) با اعتبار 1.5 میلیارد تومان در سامراء از مهمترین طرح‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی به شمار می‌رود.

 
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: تعویض سنگ گنبدخانه و سنگ فرش و تامین سنگ صحن جدید‌الاحداث صاحب الزمان(عج) حرم مطهر امامین کاظمین(ع)، و مشارکت در بازسازی صحن حضرت فاطمه زهرا(س) به مساحت 100 هزار متر مربع از جمله ‌طرح‌های مورد تعهد استان در سال جاری است.

 
محمدی از اجرای طرح دفترچه‌های ذخیره آخرت به مبلغ 250 هزار تومان و طرح محبت دانش‌آموزی به منظور کمک به بازسازی عتبات عالیات  در استان خبر داد و افزود: بکارگیری اصول معماری اسلامی ایرانی از مهمترین ویژگی‌های همه  پروژه‌های اجرایی در بازسازی عتبات عالیات است.
فارس
کد مطلب: 286921