توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو شورای اسلامی شهر مشهد
فاز نخست خط ۲ متروی مشهد قبل از پایان سال افتتاح می‌شود
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۹
عضو شورای اسلامی شهرمشهد بااشاره به اینکه توجه ویژه و سرعت بخشیدن به پروژه متروی شهر مشهد از برنامه‌های شاخص این شورا به ویژه برای سال۲۰۱۷ بوده است؛از افتتاح فازنخست خط ۲ متروی مشهد تاپایان سال خبرداد و گفت:خط ۲ مترو تا پایان سال۲۰۱۷ به اتمام می‌رسد.
به گزارش عرش نیوز،سید جلال فیاضی  در سمنان اظهار داشت: فاز نخست خط 2 متروی شهر مشهد قرار است در روزهای باقیمانده تاپایان امسال شامل 6 ایستگاه به بهره‌برداری برسد.

 
وی با اشاره به اینکه پروژه خط 2 متروی مشهد در مجموع 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد بیان کرد: پس از افتتاح فاز نخست، 50 درصد دیگر خط 2 هم به عنوان فاز دوم این پروژه تا پایان سال 2017 به اتمام خواهد رسید؛ بدین معنی که هر 2 ماه یکی از ایستگاه‌های آن باید تمام شود.

 
عضو کمیسیون ویژه خطوط قطار شهری مشهد با اشاره به اینکه عملیات احداث خط 3 متروی این شهر نیز  آغاز شده و در حال انجام است عنوان کرد: این پروژه نیز اکنون پیشرفت حدود 25 تا 30 درصدی دارد.

 
فیاضی با اشاره به وضعیت و روند احداث خط 4 متروی شهر مشهد گفت: خط 4 هم مطالعات آن تمام‌شده، اما هنوز آغاز نشده است؛ البته این مهم از اهتمام‌های شورای اسلامی شهر مشهد در دوره چهارم بوده است.

 
وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های کلان‌شهر مشهد باید به سرعت توسعه یابد بیان کرد: البته در این زمینه یکی از کارهایی که نسبتاً زیرساختی بوده و قرار شده است تا با سرعت انجام شود؛ خطوط متروی شهر مشهد است.

 
عضو شورای اسلامی شهر مشهر مقدس با اشاره به اینکه موضوع حمل‌ونقل درون شهری یکی از زیرساخت‌های اساسی توسعه شهری است که باید به آن توجه ویژه شود؛ ابراز امیدواری کرد تا با اجرای طرح‌های مختلف در این حوزه در مشهد مقدس، این شهر برای پذیرش 40 میلیون زائر در افق سال 1404 آماده شود.

 
انتهای پیام/
کد مطلب: 391726
 
 
 


پربازدیدترین