توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با حضور معاون وزیر جهادکشاورزی؛
مجموعه مرغ تخم‌گذار ۱۲۰ هزار قطعه‌ای در لارستان افتتاح شد
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۲
مجموعه مرغ تخم‌گذار ۱۲۰ هزار قطعه‌ای روستای "احمدمحمودی" لارستان با حضور معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی افتتاح شد.
به گزارش عرش نیوز؛در مراسمی با حضور معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی پیش از ظهر امروز مجموعه مرغ تخم‌گذار 120 هزار قطعه‌ای در روستای "احمد محمودی" این شهرستان با هزینه‌ای بیش از 9 میلیارد و 300 میلیون تومان با اشتغالزائی بیش از 40 نفر و تولید سالیانه 100 تن تخم مرغ با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افتتاح شد.

در آئین افتتاح این پروژه بزرگ مدیرفنی ارشد مجموعه مرغ تخم گذار روستای احمدمحمودی لارستان اظهار داشت: این مرکز تولیدی و اشتغال‌زا در حدود دو سال گذشته در محلی که بیابانی بیش نبود با فکری بزرگ بهترین تکنولوژی روز دنیا در آن مستقر شد تا بهترین راندمان تولیدی را با 97 درصد و تولید تخم‌مرغ منحصر‌به‌فرد، یعنی تولید تخم مرغ بدون بو را به صنعت مرغ تخم‌گذار کشور عرضه کند.

وی با اشاره به اینکه از امروز تخم‌مرغ‌های با کیفیت بالا به کشور عمان با ظرفیت 300 تن در ماه صادر می‌شود افزود: محصول دیگری که در دست تولید است تخم مرغ با رنگ دانه طبیعی بوده که با توجه به قیمت تمام شده به دنبال بازار بهتری برای آن هستیم.

مدیرفنی مجموعه مرغ تخم‌گذار روستای احمدمحمودی لارستان، با اعلام این خبر که از سال آینده تخم‌مرغ کم کلسترول تولید می‌شود خاطرنشان کرد: سرانه مصرف تخم‌مرغ در ایران به ازاری هر فرد 10 کیلو است که این رقم با سرانه سازمان خواربار جهانی یعنی 24 کیلوگرم بسیار فاصله دارد.

وی با تأکید بر توجه به افزایش بهره‌وری در واحدهای موجود از طریق شناسایی نقاط ضعف تولیدی تصریح کرد: هر مرغ در ایران 120 گرم دانه روزانه مصرف دارد که اگر بتوان از طریق کارشناسی این رقم را به 100 گرم در روز رساند، معادل 20 درصد از واردات دانه به کشور کاهش می‌یابد.

افشار با بیان اینکه صنعت مرغداری کشور به لحاظ حجم نقدینگی پس از صنعت نفت و پتروشیمی قرار دارد، اضافه کرد: برای افزایش صادرات می‌توان با ایجاد واحدهای تولید تخم‌مرغ با شاخصه های تولیدی صحیح، به دستاوردهای بزرگی رسید.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 352099