توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار اصفهان:
نگاه به اختصاص بودجه پروژه‌های اصفهان باید ملی باشد
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۰
استاندار اصفهان با بیان اینکه کشور باید حق محرومیت‌ها را به این استان ‌پرداخت کند،‌ گفت: باید توجه داشت که بسیاری از پروژه‌های ‌اصفهان ملی هستند و باید اعتبار این پروژه‌ها در سطح ملی پرداخت شود.
به گزارش عرش نیوز؛رسول زرگرپور شامگاه چهارشنبه در جلسه مشترک کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان اظهار داشت: ‌استان اصفهان صنعتی‌ترین استان کشور بوده که تولید 15 درصد از محصولات ناخالص ملی در آن انجام می‌شود و هم‌چنین70 درصد از فولاد،‌ 50 درصد از سنگ و مصالح ساختمانی، 32 درصد از فرآورده‌های نفتی و 60 درصد از مصنوعات طلای کشور در استان اصفهان تولید می‌شود.

استاندار اصفهان با اشاره به تولید محصولات کشاورزی در استان اصفهان گفت: در حال حاضر 450 هزار هکتار از اراضی استان اصفهان زیر کشت بوده و علاوه بر تولید محولات کشاورزی استان اصفهان رتبه نخست تولید تخم مرغ و شیر کشور را نیز به خود اختصاص داده است. هم‌چنین 170 واحد آموزش عالی در سطح استان اصفهان فعالیت می‌کنند و 330 هزار دانشجو در این مراکز مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به لزوم تقویت زیرساخت‌های گردشگری اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان با دارا بودن 20 هزار جاذبه گردشگری تاریخی و طبیعی که 1700 عدد از آنها ثبت ملی و 5 اثر نیز ثبت جهانی شده‌اند، جزو 10 شهر برتر جهان به لحاظ گردشگری شناخته می‌شود.

زرگرپور افزود: تعداد گردشگران استان اصفهان در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.5 برابر شده و ضروری است زیرساخت‌های مورد نیاز برای حضور گردشگران بیشتر در سطح استان اصفهان فراهم شود.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا در اصفهان را یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های اصفهان و بزرگ‌ترین مطالبه شهروندان است، افزود: تا کنون اقدامات نخستین برای کاهش آلاینده‌های شهر اصفهان صورت گرفته ولی باید توجه داشت که نبود طرح آمایش سرزمین استان اصفهان دلیل اصلی وجود آلاینده‌ها در سطح شهر است.

زرگرپور درباره فرسوده بودن سیستم فاضلاب شهر اصفهان گفت: فاضلاب شهر اصفهان عمری 45 ساله دارد و ضروری است که اقدامات مورد نیاز برای بازسازی و نوسازی این شبکه نیز در دستور کار قرار گیرد. با توجه به مشکلات مختلف، باید گفت که اصفهان دیگر برخوردار نیست و باید این برچسب از روی استان برداشته شود، زیرا تاسیسات ایجاد شده در سال‌های قبل از انقلاب در اصفهان دیگر فرسوده شده و ضروری است که پس از 35  سال برخوردار دانستن این استان اعتبارات مناطق محروم را به این استان نیز تخصیص دهیم.

وی با بیان اینکه کشور باید حق محرومیت‌ها را به استان اصفهان پرداخت کند،‌ خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که بسیاری از پروژه‌های استان اصفهان ملی به شمار می‌روند و باید اعتبار این پروژه‌ها در سطح ملی پرداخت شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 352990