توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاد حوزه علمیه تهران:
۹دی تجلی دفاع از یک آرمان است
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۳
استاد حوزه علمیه تهران گفت: حماسه ۹ دی تجلی دفاع از یک آرمان و دفاع از حریم امام حسین(ع) بود و مردم در این روز تاریخی برای صیانت از آرمان‌های نظام بویژه اصل مترقی ولایت فقیه وارد صحنه شدند.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام مرتضی مداح صبح امروز در آئین گرامیداشت حماسه 9 دی در ورزشگاه آزادی سنندج با اشاره به حماسه مردم کردستان در 9 دی 88 اظهار داشت: مردم شیعه و سنی استان کردستان در کنار هم و هم‌گام با سراسر میهن اسلامی برای دفاع از نظام در 9 دی 88 اجتماعی عظیم تشکیل دادند.

وی به دلایل شکل‌گیری حماسه 9 دی اشاره کرد و گفت: حماسه 9 دی تجلی دفاع از یک آرمان و دفاع از حریم امام حسین(ع) بود و مردم در این روز تاریخی برای صیانت از آرمان‌های نظام بویژه اصل مترقی ولایت فقیه وارد صحنه شدند.

استاد حوزه علمیه تهران تصریح کرد: 9 دی روز تفرقه و جدایی نیست بلکه روز اتحاد و انسجام است و امسال این روز مبارک در ایامی قرار گرفته که به هفته وحدت نزدیک است و همین یادآوری این روز حماسی را به کام ملت قهرمان ایران شیرین‌تر کرده است.

وی 9 دی را روز رأفت و محبت اسلامی عنوان کرد و گفت: یوم‌الله 9 دی روز جذب حداکثری است و نه دفع و سرمایه سیل خروشانی که این روز حماسی را رقم زدند تأسی به اخلاق حسنه پیامبر مهر و رحمت(ص) بود.

حجت‌الاسلام مداح افزود: انقلاب اسلامی بزرگترین انقلابی بود که با منطق به پیروزی رسید و هر چند بر علیه این انقلاب توطئه‌های بسیاری شکل گرفت ولی همه مشکلات با درایت امام راحل و خلف صالح ایشان و حضور مردم در صحنه برطرف شد.

وی خاطر نشان کرد: پیام حضور مردم در 9 دی این بود که نمی‌شود عده‌ای دستاوردهای مردم را به بازی بگیرند و این روز بزرگ را هم نباید به متعلق به گروه و دسته‌ای خاص دانست و باید باور داشت که توده مردم خالق حماسه 9 دی بودند.

استاد حوزه علمیه تهران با اشاره به فرمایش تاریخی امام راحل که حفظ نظام را از اوجب واجبات معرفی فرمودند گفت: مردم در 9 دی 88 به صحنه آمدند تا از نظام حراست کنند و در آن روز مردم پیروز صحنه شدند و دل مقام معظم رهبری شاد شد.

وی افزود: همه خدمتگزاران مردم در این نظام اسلامی و قلم به دستان باید به تأسی از ملت با بصیرت ایران آگاه باشند که بهانه به دست دشمن ندهند و به گونه‌ای عمل کنند که مردم از انقلاب و نظام راضی باشند.

حجت‌الاسلام مداح به عملکرد گروهک‌های تکفیری در منطقه اشاره کرد و گفت: تروریست‌هایی که تنها نام اسلام را با خود یدک می‌کشند به زحمتی برای مسلمانان تبدیل شده و در مسیری که خواست مستکبران و دشمنان اسلام است حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به هم‌سویی پنهان تروریست‌های داعش با صهیونیست‌ها گفت: اگر این تروریست‌ها با صهیونیست‌ها هم‌پیمان نیستند چرا علیه آنها دست به کوچکتری اقدامی نمی‌زنند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348797