توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر آموزش و پرورش در مشهد مقدس:
ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش مورد بازنگری قرار می‌گیرد
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۰
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: شوراهای آموزش و پرورش از ظرفیت‌های بسیار زیادی برخوردار هستند و باید شکوفایی این استعدادها در دستور کار قرار گیرد زیرا در حال حاضر براساس آمارها تنها از ۱۵ درصد این ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، مرضیه گرد صبح امروز در همایش سالانه شوراهای آموزش و پرورش خراسان رضوی در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی، اظهار داشت: شوراهای آموزش و پرورش از ظرفیت‌های بسیار زیادی برخوردار هستند و باید شکوفایی این استعدادها در دستور کار قرار بگیرد زیرا در حال حاضر براساس آمارها تنها از 15 درصد این ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: بررسی قانون آموزش و پرورش نیز در دستور کار ما است و احساس می‌کنیم ضعف‌هایی در این قانون وجود دارد که باید مورد بازنگری قرار بگیرد.

وی گفت: این شورا دارای اختیارات و ظرفیت‌های بسیار زیادی است اما به دلیل محدودیت‌هایی که به ویژه در بحث بودجه وجود دارد نتوانسته از تمام ظرفیت خود استفاده کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هفته شوراهای آموزش و پرورش بسیاری از مشکلات را حل می‌کند، افزود: این هفته فرصتی را ایجاد می‌کند تا به نمایندگی از وزیر آموزش و پرورش به استان‌های زیادی سفر داشته باشیم و از نزدیک با کمبودها و کاستی‌ها آشنا شویم.

وی با اشاره به جلسات اخیر با مسئولان کشوری و استانی خاطرنشان کرد: بسیاری از مسئولان کشوری بر این عقیده هستند که پس از شورای تامین، این شورای آموزش و پرورش است که در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است.

گرد با تاکید بر اینکه استفاده از مشارکت‌های مردمی امری اجتناب ناپذیر است تصریح کرد: ما برای پیشرفت در زمینه آموزشی و پرورشی چاره‌ای بجز استفاده از مشارکت‌های مردمی نداریم.

معاون وزیر آموزش و پرورش، پرورش جوانان را از اولویت‌های کاری وزارتخانه عنوان کرد و گفت: رخنه تهاجم فرهنگی در جامعه با سرعت بسیار بالایی در حال رشد است که حاصل برنامه ریزی‌های دشمنان برای انحراف جوانان کشور است؛ ما نیز در این رابطه می‌بینیم که معلم با تمام توان سعی در آموزش و تربیت دانش آموز داشته اما متاسفانه دانش آموز مشغله ذهنی دیگری در خارج از کلاس درس دارد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری برای برخورد و جلوگیری از رخنه‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی‌های خود فرمودند که بهترین راه برای جلوگیری از این رخنه‌های فرهنگی در جامعه، گردهم جمع شدن متفکران کشور و تفکر برای تقویت زیرساخت‌های کشور بهترین راهکار است.

گرد با بیان اینکه بزرگترین اتاق فکر همین شوراهای تشکیل شده است گفت: وزیران کشور و آموزش و پرورش سال گذشته در پیامی از تمامی اعضای شورا خواستند تا با برگزاری جلسات متعدد با حضور کارشناسان مشکلات را بررسی کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه افزود: امسال شاهد این بودیم که وزرای کشور و آموزش و پرورش با تاکید بر اهمیت زیر ساخت‌های آموزشی کشور خواستار ورود دقیق‌تر به بندهای مصوبات و اجرای قوانین به صورت کامل شدند.

وی خیرین را برکتی بی بدیل برای استان خراسان رضوی و شهر مشهد خواند و گفت: باتوجه به سازماندهی شهری، مهاجرت‌ها و فرهنگ حاکم بر منطقه می‌طلبد تا یک برنامه ریزی دقیق با همکاری تمامی دستگاه‌های مربوطه برای رشد و تعالی بخش آموزشی و تربیتی صورت بگیرد.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 358994