توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دبیر کنگره شهدای تئاتر کشور:
اجلاسیه تخصصی شهدای هنرمند کشور فرورین ماه سال آینده برگزار می‌شود
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۵
دبیر کنگره شهدای عرصه تئاتر کشور گفت: فرودین‌ماه سال آینده همزمان با روز هنر انقلاب اسلامی اجلاسیه سراسری۲ هزار هنرمند شهید کشور درتهران برگزار می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛حسین مسافر آستانه صبح امروز در مراسم کنگره شهدای عرصه تئاتر کشور در اردبیل اظهار داشت: بعد از برگزاری 8 کنگره تا پایان سال به شکل تخصصی و در رشته‌های مختلف هنری که در آن سعی داریم هنرمندان عرصه‌های مختلف هنری را معرفی کنیم، اجلاسیه نهایی در فروردین‌ماه سال آینده و با هدف تجلیل از 2 هزار هنرمند شهید والامقام برگزار می‌شود.

وی رسالت واقعی هنر فاخر و متعهد انقلاب اسلامی را نشان دادن زوایا و ابعاد مختلف آرمان‌ها و دستاوردهای نظام اسلامی دانست و گفت: ما در صدد ارائه دادن الگویی برتر از جامعه هنری فاخر هستیم تا بتوانیم عظمت کار شهدای هنرمند را به تصویر بکشیم.

مسافر آستانه با اشاره به اصلاح‌گری و تربیت صحیح افراد جامعه در سایه ارائه الگوهای شایسته و ممتاز بیان کرد: هنرمندان شهید با آخرین اجرای خود در صحنه ایثار و شهادت کاری معنوی و ماندگار از خود به یادگار گذاشتند و به همه ثابت کردند که هنر فاخر ارزشی نظام اسلامی هیچ وقت رنگ و بوی جلوه‌های مادی و ظاهری پیدا نمی‌کند.

دبیر کنگره شهدای تئاتر کشور یاد و خاطره شهیدانی همچون کشت‌کار و سهیلی را در عرصه تئاتر گرامی داشت و افزود: ما اگرامروز در فعالیت‌های هنری سرمایه‌گذاری نکنیم دشمن با سرمایه‌گذاری گسترده خود از طریق شبکه‌ها و کانال‌های ماهواره‌ای تلاش می‌کند تا داشته‌های ما را بر باد بدهد.

وی تصریح کرد: امروز هنرمندان برجسته تئاتر، تلویزیون و سینما با دفاع جانانه از سرمایه های معنوی سعی می‌کنند تا اجازه ندهند اندوخته‌های این عرصه به تاراج برود و یا عده ای بخواهند آن را به غفلت و نیسان بسپارند.

مسافر آستانه با اشاره به حساسیت رسالت هنرمند امروز در جنگ پیچده فرهنگی و ناهمگون دشمن اظهار کرد: باید با شناخت عمیق از حوزه دشمن سعی کنیم تا حرکت تهدیدی دشمن را در عرصه هنر و صحنه‌های انحراف هنری، اخلاقی و فرهنگی خنثی کنیم.

دبیر کنگره شهدای تئاتر کشور با قدردانی از میزبانی شایسته اردبیل و تلاش مسئولان بسیج هنرمندان بیان کرد: تا پایان امسال علاوه بر کنگره شهدای عکاسی و تئاتر که برگزار شده، 6 کنگره تخصصی دیگر نیز برگزار می‌شود.

در این کنگره کاظم دبیر، به نمایندگی از خانواده شهدای هنرمند استان اردبیل برگزاری این کنگره را با نام "ملکوتیان صحنه" در دیار حسینی اردبیل عامل انتشار فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: شهدای هنرمند ما چه در عرصه هنرمندی هنر فاخر خود و چه در عرصه ایثار و شهادت اندوخته و ذخیره معنوی را به یادگار گذاشتند که اگر به آن تاسی و تمسک بجوییم هنر امروز ما نیز تجلی پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: هنرمندان امروز اگر به حساسیت کار خود توجه داشته باشند به خوبی در می‌یابند که کوچک‌ترین غفلت در این عرصه می‌تواند بزرگ‌ترین آسیب‌ها را به دنبال داشته باشد.

در این مراسم کلیپ‌های متنوعی از زندگینامه و هنرمندی شهدای عرصه تئاتر پخش شد و گروه نمایشی صحنه‌های زیبایی از دلدادگی مردم اردبیل به مکتب امام حسین(ع) را نشان داده و فضای معنوی خاصی در سالن برگزاری مراسم ایجاد کردند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337997